Tarptautinis Kauno kino festivalis tapo oficialiu Europos kino asociacijų tinklo „NISI MASA“ atstovu Lietuvoje. Lietuviško festivalio narystė šiame projekte atvers plačias tarptautinių projektų ir festivalių galimybes ne tik jauniesiems kino menininkams bei kritikams, bet ir kino studentams bei kitiems kino srityje aktyviai veikiantiems kūrėjams.

„NISI MASA” yra Europos tinklas, suteikiantis jaunimui galimybę dalyvauti į kino industrijoje. „NISI MASA“ veikla prasideda scenarijų rašymo, filmavimo dirbtuvėmis ir baigiasi kino kritikos projektais. Tikimės, kad Kauno kino festivalio įsijungimas į šį tinklą įkvėps Lietuvos jaunimą dalyvauti tarptautiniuose projektuose ir tobulinti savo įgūdžius minėtose kino industrijos nišose. Mes siekiame Lietuvos jaunimui kuo plačiau atverti darbo kino srityje galimybes” – apie festivalio prisijungimą prie „NISI MASA“ tinklo papasakojo Kauno kino festivalio programos sudarytojas Tomas Tengmarkas.

Tarptautinio tinklo pavadinimas yra nuoroda į Federico Fellini filme „8 1⁄2“ personažo kartojamą užkeikimą „Asa Nisi Masa“. Kino klasikos citavimas ir jokiai konkrečiai kalbai nepriklausantis kino burtažodis atspindi organizacijos poziciją: universali kino kalba vienija žmones iš visų šalių.

„NISI MASA“ yra 2001 m. įkurta tarptautinė organizacija, remiama Europos Sąjungos, Europos Tarybos ir Prancūzijos fondų. Ji jungia 26 šalių organizacijas, susijusias su Europos kinu. Studentus, jaunus profesionalus ir kino entuziastus vienijantis tinklas tikslingai dirba siekdamas atrasti naujus talentus, plėtoti audiovizualinius projektus tarpkultūrinėje erdvėje, skleisti kino edukaciją ir populiarinti naują Europos kiną.

Ši organizacija siekia sukurti pagrindą jaunų kino kūrėjų diskusijoms ir bendradarbiavimui. Tinklas organizuoja tarptautines kino kūrimo, scenarijaus rašymo dirbtuves, rengia konferencijas ir seminarus kino tema, remia trumpametražių filmų platinimą ir leidžia kino kritikos leidinius įvairių tarptautinių festivalių metu.

„NISI MASA“ sudaryta ir parengta tarptautinė jaunų kritikų ir dizainerių komanda Kanų, Turino, Helsinkio, Teherano, Abu Dabio, Rio de Žaneiro bei kituose tarptautiniuose kino festivaliuose leidžia kasdienius kino kritikos žurnalus „Nisimazine“, kuriuose talpina festivaliuose pristatytų filmų apžvalgas bei interviu su kino kūrėjais.

Tarp „NISI MASA“ partnerių organizuojamų kino kūrimo dirbtuvių puikuojasi svarbūs tarptautiniai dokumentinio ir vaidybinio kino projektai. Tai – projektas „Cine-train“, kurio metu jauni kino profesionalai tris savaites keliaudami traukiniu kuria dokumentinį kiną. Taip pat – kino dirbtuvės „Visions of“ vykstančios įvairiuose Europos miestuose. Dirbtuvių metu kuriamas kinematografinis miesto portretas. Be kino žurnalistikos projektų ir įvairių dirbtuvių, „NISI MASA“ organizuoja scenarijaus rašymo konkursus, kurių laimėtojams padeda įgyvendinti kinematografinius sumanymus.

„NISI MASA“ kartu su Tarptautiniu Kauno kino festivaliu siūlomos galimybės atvers plačius kūrybinės praktikos kelius jauniesiems Lietuvos kino žmonėms. Norintys gauti daugiau informacijos apie „NISI MASA“ bendrų projektų, tobulinimosi galimybes kviečiami registruotis Tarptautinio Kauno kino festivalio specialiame skyriuje: http://www.kinofestivalis.lt/lt/Projektai.

Tarptautinio Kauno kino festivalio informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: