(c) LFF.lt archyvo nuotr.

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė šiandien Marijampolėje nuo 21 valandos žais paskutines UEFA U-21 čempionato atrankos ciklo namų rungtynes su Portugalijos jaunimo rinktine. Lietuvių treneris Vitalijus Stankevičius teigė, jog komanda nori pradžiuginti žiūrovus, o portugalų stovykloje visi pabrėžė rungtynių svarbą.

Po pirmųjų rungtynių padarė išvadas

Pernai vykusias atrankos ciklo rungtynes Portugalijoje Lietuvos jaunieji futbolininkai pralaimėjo varžovams rezultatu 1:4. Vis tik šį kartą, anot trenerio V.Stankevičiaus, lietuviai jau bus geriau pasirengę dvikovai. Strategas pasakojo, kad artėjant dvikovai visa komanda peržiūrėjo pirmąsias rungtynes su portugalais ir išgirdo trenerių štabo patarimus.

„Varžovai labai gerai valdo kamuolį, yra techniški. Portugalijoje jie mus paspausdavo, todėl nepavykdavo surengti greitų kontraatakų. Sakiau žaidėjams, kad turime to išvengti. Labai svarbu, kad daugiau kontroliuotume kamuolį. Portugalai su kamuoliu jaučiasi gerai, o be jo – daug sunkiau. Jei pavyks tai padaryti – viskas bus gerai. Dabar jau vaikinams reikės visą teoriją įgyvendinti aikštėje. Norime pradžiuginti žiūrovus ir nepralaimėti paskutinių rungtynių namie. Kausimės dėl teigiamo rezultato, tačiau bus sunku, nes portugalams šios rungtynės – žūtbūtinės“, – kalbėjo V.Stankevičius.

Prieš stovyklą atsiliepė traumos

Lietuvos U-21 rinktinė prieš treniruočių stovyklą patyrė dvi netektis saugų linijoje – A lygos rungtynėse susižeidė Artūras Žulpa, dėl traumas komandai nepadės ir Karolis Chvedukas. Juos rinktinėje pakeitė broliai Aivaras ir Deividas Lukošiai iš „Klaipėdos“. Dėl sužeidimų pirmadienį nesitreniravo Mantas Fridrikas, o Vytautas Andriuškevičius sportavo individualiai.

„Pasitarėme su daktaru ir nusprendėme pirmadienį jiems leisti pailsėti. Antradienį jie abu jau treniravosi su komanda. Tikiuosi, kad jie galės rungtyniauti. Svarbu, kad visi būtų sveiki, nes komanda susižeidusi ir būtų sunku ką nors keisti“, – aiškino treneris V.Stankevičius.

Pozityviau rinktinės trenerius nuteikė komandos legionieriai. „Tie žaidėjai, kurie rungtyniauja užsienio klubuose jau yra geresnėje formoje nei birželį. Tiek Arvydas Novikovas, tiek Linas Klimavičius atrodo gyvesni, dar daugiau pasitikėjimo įgavo Eivinas Zagurskas, Vytautas Černiauskas, V.Andriuškevičius. Tačiau po poros treniruočių vertinti nelengva. Viską pamatysime rungtynėse“, – dėstė V.Stankevičius.

Iš Gdansko „Lechia“ klubo atvykęs gynėjas V.Andriuškevičius prieš dvikovą teigė, jog nori atsigriebti už nemalonią nesėkmę Portugalijoje. „Prieš dvi dienas atstovaudamas klubui gavau per kojas, todėl vakar negalėjau intensyviau treniruotis. Dar truputį skauda, tačiau tai ne problema. Portugalijoje buvome skaudžiai nubausti, tačiau padedami savų sienų bandysime pasirodyti geriau. Visi portugalų žaidėjai pajėgūs, net sunku kažką išskirti“, – kalbėjo futbolininkas.

Kovoja su anglais dėl antrosios vietos

Į Lietuvą atvykusioje portugalų jaunimo komandoje nuo pirmų rungtynių su mūsiškiais pasikeitė nemažai – ekipoje liko šeši minėtoje dvikovoje rungtyniavę žaidėjai. Tiek jie, tiek komandos treneris Oceano prieš trečiadienio rungtynes su portugalais kalbėjo apie tai, kaip svarbu iškovoti tris taškus, kurie leistų U-21 čempionato atrankos grupėje toliau pakovoti dėl antrosios vietos. Ją užimantys anglai lenkia portugalus keturiais taškais, nors yra sužaidę rungtynėmis daugiau.

„Mūsų padėtis komplikuota. Reikia laimėti ne tik rytoj (trečiadienį – aut. past.), bet ir „Wembley“ stadione prieš Anglijos rinktinę. Prieš Lietuvą stengsimės parodyti sau įprastą žaidimą, atakuoti kraštais, daug smūgiuoti. Tai mūsų stiprybės ir jas stengsimės išnaudoti. Žaidėjams sakiau, kad žaisti su Portugalijos marškinėliais yra garbė ir jie turi tai suprasti“, – kalbėjo Oceano, kuris būdamas žaidėjas Portugalijos nacionalinėje rinktinėje rungtyniavo per pusšimtį kartų.

Gerbia Lietuvos jaunimo rinktinę

Komandos kapitonas, Lisabonos „Sporting“ gynėjas Danielis Carriço tikino laukiantis sunkių rungtynių: „Mūsų laukia trys finalai, vieną iš jų turime sužaisti rytoj. Žinome, kad būtina laimėti ir esame tam pasiruošę. Žinome, kad nebus taip lengva kaip Portugalijoje. Lietuvos jaunimo rinktinė namuose gerai žaidė su Anglijos, Graikijos komandomis.“

Vicekapitonas, saugas André Castro iš „Porto“ klubo sakė, kad komanda neretai atsiduria tokiose situacijose, kad nebėra kur trauktis: „Praradome brangius taškus rungtynėse su Makedonija, Graikija, todėl atsipalaiduoti nebegalime. Sunku būtų sirgaliams paaiškinti, kodėl pralaimėjome, todėl atvykome nugalėti. Žaisti prieš lietuvius bus sunku, nes ši komanda ne tik gerai ginasi, bet ir turi gerų puolimo grandies žaidėjų. Gerbiame priešininkus ir žinome, jog lengva nebus.“

Bilietai į Lietuvos ir Portugalijos jaunimo rinktinių dvikovą parduodami BILIETAI.lt sistemoje. Rungtynių tiesioginė transliacija nuo 20.45 val. planuojama per „Lietuvos Ryto“ televiziją.

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: