Paklausiausios darbo sritys
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Administravimas/sekretoriavimas, logistika, statyba, draudimas, valstybės tarnyba, apsauga, kompiuteriai/IT/internetas, prekyba-konsultavimas – daugumos darbo ieškančiųjų labiausiai pageidaujamos darbo sritys. Vertinant atskirai pagal miestus, kuriuose gyvena darbo ieškantieji, matyti, kad paklausiausios darbo sritys daugmaž sutampa.

Vilniuje netgi trečdalis darbo ieškančiųjų labiausiai nori įsidarbinti administravimo/sekretoriavimo srityje, taip pat paklausios logistikos (15 proc. kandidatų), statybos (10 proc.), draudimo (9 proc.) veiklos sritys ir valstybės tarnyba (6 proc.), rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt statistika.

Sostinėje mažiausiai darbo ieškančiųjų, šiuo metu norinčių įsidarbinti elektronikos, dizaino ir žiniasklaidos/viešųjų ryšių srityse. Tai nebūtinai reiškia, jog šios darbo sritys mažiausiai domina darbuotojus – galbūt šiose srityse dirbantieji kaip tik yra labai patenkinti savo darbu, todėl neplanuoja jo keisti.

Kaune keturios paklausiausios darbo sritys tokios pat, kaip Vilniuje – administravimas/sekretoriavimas (31 proc.), logistika (15 proc.), statyba (9 proc.) ir draudimas (8 proc.). Tačiau Kaune gyvenantys darbo ieškantieji, skirtingai nei Vilniuje, dar labai domisi darbu apsaugos srityje (7 proc.). Nepaklausiausios darbo sritys šiuo metu Kaune yra elektronika, dizainas ir su nekilnojamuoju turtu susijusi veikla.

Iš CVbankas.lt duomenų matyti, kad Klaipėdoje gyvenantys darbuotojai paklausiausiomis ir nepaklausiausiomis sritimis laiko tokias pat darbo sritis kaip ir sostinės gyventojai.

Remiantis „Statistikos departamento duomenimis“, trečiąjį šių metų ketvirtį daugiausia laisvų vietų buvo pramonėje, prekyboje, transporte ir saugojime, mažiausiai – nekilnojamojo turto operacijų įmonėse.

Paklausti, kaip darbuotojai renkasi darbo sritį – ar renkasi iš tikrųjų tokią, kokios nori, ar tokią, kurioje įsidarbinti daugiausia galimybių – CVbankas.lt respondentai teigia, kad šiuo metu norai dažnai nukeliami į antrą planą, darbą tenka rinktis pagal tai, kur įsidarbinti paprasčiau ir kur garantuojamos geresnės darbo sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: