(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Stiprindami kovą su kontrabanda, per penkis šių metų mėnesius muitininkai sulaikė 4,3 karto daugiau neteisėtai gabenamų prekių nei per tą patį 2009 metų laikotarpį, o bendra šiemet sulaikytų prekių vertė sudarė beveik 40 mln. litų. Be to, šiemet muitininkai pradėjo 17 proc. daugiau ikiteisminių tyrimų nei per tą patį laikotarpį pernai.

Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegaliai į Lietuvą gabenamos cigaretės. Jų per penkis šių metų mėnesius sulaikyta už 36,6 mln. litų (2009 m. sulaikyta cigarečių už beveik 36 mln. litų). Lyginant su 2009 m. pirmųjų penkių mėnesių statistika, sulaikytos rūkalų kontrabandos padidėjo beveik 7 kartus.

Jei šios cigaretės būtų realizuotos juodojoje rinkoje, šalies gyventojai per valstybės biudžetą būtų netekę daugiau kaip 25 mln. litų. Palyginimui: tokia suma skiriama išlaikyti 7552 mokinius per metus (bazinis mokinio krepšelio dydis yra 3310 litų).

Lyginant su 2009 m. pirmųjų penkių mėnesių statistika, ikiteisminių tyrimų skaičius dėl nelegalių tabako gaminių gabenimo ir realizavimo šiais metais padidėjo net 126 proc. Iš viso Lietuvos muitinės pareigūnai per šių metų sausio-gegužės mėnesius sulaikė virš 5 mln. pakelių nelegaliai gabentų cigarečių. Ir tai sudaro net 84 proc. visų per 2009 m. sulaikytų nelegaliai gabentų prekių skaičiaus.

Šiemet aptikta ir didžiausia per pastaruosius metus sulaikyta cigarečių kontrabanda. Balandžio mėn. Vilniuje Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sustabdę įtartiną vilkiką jame aptiko 1300 dėžių cigarečių. Tęsdami šio įvykio tyrimą muitinės kriminalistai nedelsdami nuvyko į vienos įmonės sandėlį, kur surado dar 1200 dėžių cigarečių. Bendra sulaikytų rūkalų vertė siekė beveik 9 mln. litų.

Kitos dažnai pasitaikančios neteisėtai gabenamos prekės: degalai, vaistai, daiktai, pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises ir prekės, pagamintos iš nykstančių laukinių gyvūnų ir augalų. Lyginant su 2009-aisiais bendras nustatytų pažeidimų skaičius išaugo 21 proc.

Muitinės departamento informacija

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: