(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Didžiausio Lietuvoje el. parduotuvių katalogo Eshops.lt vadovas atkreipia dėmesį, kad tinkamai pasidomėjus el. parduotuvės patikimumu, rizika būti apgautiems sumažėja iki minimumo.

„Praeitą savaitę plačiai nuskambėjęs fiktyvios el. parduotuvės Beribu.lt sukčiavimo atvejis, deja, nėra pirmas ir paskutinis. Tokių bandymų pasitaiko, todėl mes dedame visas pastangas, kad Lietuvoje nebūtų sugriautas pasitikėjimas pačia el.prekybos kaip apsipirkimo įrankio sistema“, – teigia el. parduotuvių katalogo Eshops.lt vadovas Saulius Dackys.

Pasak Eshops.lt vadovo, pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos katalogai vertina el. parduotuvės patikimumą yra šie: realūs įmonės rekvizitai ir kontaktai, apmokėjimas už prekes per finansinį tarpininką, grynųjų pinigų operacijos.

„Prieš įtraukdami el. parduotuves į katalogą, visada susisiekiame su jos atstovais, įsitikiname, kad įmonė turi biurą, įvertiname jos ligtolinę veiklą ir klientų atsiliepimus. Todėl renkantis el. parduotuvę iš specialaus katalogo rizika sumažėja iki minimumo“, – aiškino S. Dackys.

Vertinant patikimumą taip pat labai svarbu, kad el. parduotuvės būtų sudariusios sutartis dėl apmokėjimo už parduodamas prekes per finansinį tarpininką – banką ar kitą mokėjimo sistemą. O populiarėjant atsiskaitymams grynais už prekes jas pristatančiam kurjeriui, rizikos visai nebelieka, nes pirkėjas pats gali įvertinti pristatytą prekę, ją patikrinti ir nuspręsti, ar ji tokia, kokią buvo užsisakęs.

Kad būtų paprasčiau ir greičiau pirkėjams internetu įvertinti riziką dėl konkrečios el. parduotuvės, Eshops.lt periodiškai tikrina visas kataloge užsiregistravusias el. parduotuves, o jų patikimumą vertina auksine, sidabrine ar paprastąja naryste.

„Narystė kataloge nesunkiai išgrynina patikimiausias el. parduotuves Lietuvoje ir yra naudinga pirkėjams bei sąžiningiems verslininkams“, – pažymi Saulius Dackys.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: