© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Teritorijų planavimas nebebus stabdžiu statyboms kaip ligi šiol. Lengviau atsikvėps ir žmonės, ketinantys statytis gyvenamąjį namą , ir statybomis užsiimantys verslininkai. Bus gerokai patrauklesnės sąlygos investuotojams. Tai užtikrins Aplinkos ministerijos parengti ir Vyriausybei pateikti siūlymai, kaip Lietuvoje iš esmės patobulinti teritorijų planavimą.

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, priėmus siūlomą naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymą ir su juo susijusių teisės aktų pataisas, teritorijų planavimo, o tuo pačiu ir visas statybos procesas – nuo idėjos iki rakto – bus daug paprastesnis ir greitesnis.

Visų pirma sumažės norinčiųjų statyti gyvenamuosius namus išlaidos – jiems nebereikės mokėti už teritorijų planavimo dokumentų rengimą. Gyventojams ar verslininkams, ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o užstatymo planus turės rengti savivaldybės. Net jeigu savivaldybė ir nebus parengusi detaliųjų planų, bus galima statyti statinius teisėtai valdomame žemės sklype vadovaujantis bendruoju planu.
Kad savivaldybės galėtų efektyviau planuoti teritorijas, net 40 proc. bus sutrumpintos planavimo procedūros, atsisakyta besidubliuojančių procedūrų. Detaliuosius planus tvirtins savivaldybės administracijos direktorius, todėl politikai nebegalės kištis detaliai planuojant teritorijas.
Savivaldybės planuoti privalės kvartalais, o ne sklypais, kaip dabar, kai vienam sklypui rengiamas detalusis planas. Todėl teritorija bus planuojama ir tvarkoma kompleksiškai, nebe padrikai. Ir žmonės, ir verslininkai galės lengviau pasikeisti žemės naudojimo būdą – tiesiog savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu.

Be teritorijų planavimą, tuo pačiu ir statybą lengvinančių sąlygų, Aplinkos ministerija siūlo ir daug kitų pakeitimų. Su jais galima susipažinti ministerijos tinklalapyje (rubrika „Teisės aktų projektai“, porubrikė „Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai“).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: