(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kauno apskrities policijos kapeliono T. Karklio iniciatyva surengtas susitikimas, kurio metu Kauno apskrities policijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, valstybinės įmonės „Kauno regiono keliai“ atstovai aptarė eismo saugumo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ įgyvendinimą Kauno arkivyskupijoje. Projekto priemonės, skatinančios kelyje elgtis atsakingai ir saugiai, gerbiant vieniems kitus įgyvendinamos Kauno arkivyskupijos Kauno miesto, Kauno rajono, Kėdainių, Raseinių, Jonavos, Jurbarko, Ukmergės dekanatuose, ateityje planuojama jas įgyvendinti ir Jurbarko bei Tauragės dekanatuose. Projektu siekiama, kad visos eismo saugumu besirūpinančios institucijos suvienytų savo jėgas bendram tikslui – ir toliau mažinti avaringumą.

Nuo balandžio mėn. po Šv. Mišių, švenčių ar kitų susitikimų su tikinčiaisiais metu pagal galimybes parapijų klebonai, administratoriai ir rektoratų rektoriai kartu su policijos pareigūnais primena apie pavojus, kylančius dėl neatsakingo elgesio keliuose ir paskatina juos elgtis sąmoningai. Informacija apie avaringumo statistiką skelbiama bažnyčių skelbimų lentose, parapijų ir rektoratų internetinėse svetainėse. Religinių švenčių metu Kelių direkcijos atstovai paaiškina saugos diržų teikiamą naudą, demonstruoja saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius.

Susitikimo metu Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rektorius Kauno apskrities policijos kapelionas T. Karklys atkreipė projekto vykdytojų dėmesį į projekte „Saugokime vieni kitus kelyje“ išskirtas dienas, kurias būtina paminėti: rugsėjo 26 d. – Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena; spalio 13 d. – Tarptautinės saugaus eismo dienos minėjimas; lapkričio 21 d. – Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Taip pat paminėjo, kad spalio 30 d. Susisiekimo ministerija, Kelių direkcija, Policija, arkivyskupijų ir vyskupijų atstovai, VĮ „Automagistralė“ ir kt. suinteresuotos organizacijos susitinka aukščiausioje automagistralės Vilnius–Kaunas–Klaipėda vietoje tylos minute pagerbti eismo įvykiuose žuvusiųjų.

Kauno apskrities policija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: