© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Finansų ministras Rimantas Šadžius nusprendė antrai kadencijai nesiūlyti skirti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko Modesto Kaseliausko.

Ministerija pranešė, kad R.Šadžius taip pat nusprendė nesiūlyti antrai kadencijai skirti Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos (VDTAT) direktoriaus Vaclovo Juknevičiaus.

Abiejų vadovų kadencijos baigsis birželio 30 dieną. Iki 2010 metų liepos 1 dienos Valstybės tarnybos vadovai pareigas eidavo neterminuotai, vėliau buvo nustatytos ketverių metų kadencijos.

Pasak pranešimo, sprendimas neskirti vadovų, susijęs su poreikiu naujomis idėjomis ir nauja energija suaktyvinti VMI ir VTDAT veiklą.

M.Kaseliauskas VMI vadovu tapo 2005 metų spalį, V.Juknevičius – 1995 rugpjūtį.

Nauji įstaigų vadovai ketverių metų kadencijai bus atrinkti konkurso būdu.

Birželio pradžioje prezidentė Dalia Grybauskaitė priekaištavo ministrui dėl VMI darbo, nes prastai surenkami kai kurie mokesčiai, pirmiausia – pridėtinės vertės mokestis (PVM). Tuomet R.Šadžius pripažino, kad VMI sulaukė daug kritikos ir teigė, kad PVM administravimas yra labai svarbus.

R.Šadžius, atsižvelgęs į Valstybės kontrolės išvadas, pernai lapkritį skyrė VMI vadovui griežtą papeikimą. Be to, ministras yra teigęs, kad situacija VMI yra prasta ir dėl netinkamų informacinių technologijų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: