Rytus ir Vakarus sujungs traukinys
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Konteinerinio traukinio „Saulė“, kursuosiančio tarp Lietuvos ir Kazachstano, operatorė bus UAB „VPA Logistics“.

Tai spalio 20 d. parašais patvirtino AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka ir UAB „VPA Logistics“ generalinis direktorius Darius Beinortas.

Dar spalio pradžioje Kazachstane viešėjusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu sutarė aukščiausiu lygiu palaikyti šaudyklinio konteinerinio traukinio „Saulė“ projektą ir dėti visas pastangas, kad jis startuotų dar šiemet.

Anot Prezidentės, šis traukinys tai ne tik dešimtmečiams užtikrinta nauda šalies ekonomikai, bet ir geriausias pasiūlymas jungčių ieškančioms Europai ir Kinijai. „Šis projektas – gali tapti Lietuvos ir Kazachstano ekonomikos varikliu, todėl palaikysime jį aukščiausiu lygiu“, – pabrėžė šalies vadovė.

Konteineriniai traukiniai reguliariai kursuos maršrutais Draugystės geležinkelio stotis (Lietuva)–Dostyko geležinkelio stotis (Kazachstanas)–Draugystės geležinkelio stotis (Lietuva) ir Šeštokų geležinkelio stotis (Lietuva)–Dostyko geležinkelio stotis (Kazachstanas)–Šeštokų geležinkelio stotis (Lietuva). Ateityje kroviniai bus vežami tarp Kazachstano ir Kinijos bei tarp Lietuvos ir Belgijos.

Krovinių gabenimas iš Kinijos į Europą jūrų keliu užtrunka 40 dienų, paleidus šaudyklinį konteinerinį traukinį kroviniai Europą pasieks per 10 dienų.

„Tikimės, kad projekto „Saulė“, iš pradžių sujungsiančio Lietuvą ir Kazachstaną, o vėliau Vakarų Europą su Kinija, pirmasis spindulys įkvėps bendram tikslui – sukurti efektyvią intermodalinę logistikos grandinę tarp Rytų ir Vakarų“, – sakė AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.

Pasak jo, projekto realizavimas yra bendro ir efektyvaus kelerių metų Prezidentūros, Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos uosto, „VPA Logistics“, Lietuvos ir kitų šalių geležinkelių administracijų darbo vaisius.

„Tai didelis iššūkis visai Lietuvos transporto sistemai, – teigė S. Dailydka. – Tačiau tikime, kad efektyviai ir kryptingai Susisiekimo ministerijos vykdomos transporto politikos dėka pasiekta sinergija tarp šalies oro uostų, geležinkelių bei Klaipėdos uosto leis pasiekti geriausių rezultatų bei didžiausios naudos suinteresuotoms šalims“, – teigė S. Dailydka.

Geležinkeliai – viena iš ekologiškiausių transporto rūšių, todėl tikimasi, kad projekto įgyvendinimas leis ir toliau plėtoti „žaliąjį“ transportą sujungiant Europą ir Aziją Lietuvos logistikos tiltu.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: