© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos 20-mečiui paminėti surengtoje Tarptautinėje konferencijoje nuspręsta didinti vežimo kelių transportu plėtrą Europoje vienodomis konkurencijos sąlygomis.

Tarptautinės konferencijos dalyviai – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos atstovai – sutarė siekti vienodų konkurencijos sąlygų Europos šalių vežėjams.

Tai užtikrins nepertraukiamą visuomenės narių mobilumą ir prekių transportavimą, skatins šalies ūkio plėtros dinamiškumą, didins Lietuvos konkurencinį pajėgumą tarptautinėse rinkose.

„Mūsų krašto komercinio transporto darbo rodikliai yra geresni už kitų ūkio šakų rodiklius, jie labai reikšmingi ir svarūs tokiai mažai valstybei kaip Lietuva“, – sakė R. Sinkevičius.

Susisiekimo ministras pabrėžė, kad kelių transportas šiandien yra viena labiausiai išplėtotų ir į tarptautinę paslaugų rinką integruotų Lietuvos ekonomikos šakų, todėl norint išlaikyti gerą transporto sektoriaus plėtros tempą, būtina glaudžiai bendradarbiauti su kitų šalių šios srities atstovais.

Per pastaruosius du dešimtmečius Lietuvai pavyko gerokai padidinti kelių transporto ir kelių infrastruktūros potencialą, sėkmingai integruoti nacionalines kelių transporto struktūras į Europos vežimo paslaugų rinką. Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo tik 88 vežėjai, turintys licencijas vežti keleivius ir krovinius. Jie turėjo tik 960 licencijuotų autobusų ir krovininių automobilių.

Šiemet vien tik Bendrijos licenciją vežti krovinius turi beveik 4 tūkstančiai vežėjų, o jų parką sudaro daugiau kaip 25 tūkst. transporto priemonių. Jei dar pridėsime vidaus vežimui skirtas transporto priemones ir autobusus, gaunamas įspūdingas 32-jų tūkstančių komercinių automobilių parkas.

Remiantis Lietuvos banko skelbiama mokėjimų balanso statistika, vien iš kelių transporto 2012 m. gauta apie 4 mlrd. Lt. transporto paslaugų eksporto pajamų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: