(c) Policija.lt archyvo nuotr.

Š. m. spalio 2 d. (šeštadienį) policijos pareigūnai tradiciškai kviečia piliečius kartu paminėti Šv. Angelų sargų dieną, Policijos šventę. Kaune, Vienybės aikštėje, vyks respublikinė policijos ir visuomenės šventė, kurioje dalyvaus aukščiausi šalies policijos vadovai, policijos pareigūnai iš visos Lietuvos.

Šventinių renginių Kaune programa:

12 val. – Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už už žuvusius ir sunkų, rizikingą bei pasiaukojamą darbą atliekančius policijos pareigūnus.

12.45 val. – iškilminga pareigūnų rikiuotė ir eisena į Vienybės aikštę. Pareigūnų kolona ir Raitosios kuopos pareigūnai su žirgais žygiuos lydimi LR VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro.

13-16 val. – policijos ir visuomenės šventė Vienybės aikštėje

Pareigūnus ir miesto gyventojus sveikins Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, Kauno miesto savivaldybės meras Andrius Kupčinskas, Kauno apskr. VPK viršininkas Algirdas Kaminskas. Už Lietuvos Nepriklausomybės 20-ąsias metines, Lietuvos policiją ir visuomenės saugumą bus šaunamos patrankos salvės. Gyventojus savo pasirodymu džiugins VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestras.

Renginio metu bus pagerbti ir stikline angelo „Gėrio sergėtojas“ statulėle bei padėkomis apdovanoti piliečiai, padėję policijai užkardyti nusikaltimus ar sulaikyti nusikaltimais įtariamus asmenis. Vertingomis dovanomis bus apdovanoti aktyviausi policijos rėmėjai.

Šventės svečiai galės stebėti įspūdingą Vilniaus apskr. VPK Raitosios policijos kuopos pareigūnų pasirodymą su žirgais; MRU Viešojo saugumo fakulteto studentai pademonstruos savo meistriškumą, mokydami kauniečius savigynos veiksmų, reikalingų apsisaugoti pačiam ir apginti kitus, „Aro” rinktinės išminuotojai pademonstruos roboto galimybes, Mobiliosios kuopos pareigūnai demonstruos kovinės parengties veiksmus, kinologai kartu su publikos numylėtiniais – tarnybiniais šunimis parodys, kaip sulaikomi teisėtvarkos pažeidėjai, apieškomi įtarimą sukėlę asmenys, surandami kvaišalai.

Šventės metu Vienybės aikštėje miestiečiai galės apžiūrėti policijos technikos, ginkluotės, specialiųjų priemonių ir technikos parodą, savadarbių šaunamųjų ir nešaunamųjų ginklų, kuriais buvo padaryti nusikaltimai, kolekciją, mobiliąją ekspertų laboratoriją, prevencinį autobusą. Norintys galės pasivažinėti riedžiais, pasimatuoti neperšaunamas liemenes, pasitikrinti blaivumą. Ekstremalių situacijų mėgėjai galės išbandyti saugos diržų demonstravimo ir automobilių apsivertimo imitavimo įrenginį. Savo tarnybinius automobilius pristatys užsienio šalių policijos pareigūnai.

Šventės metu koncertuos atlikėjas Merūnas, grupės “16 Hz”, “Saulės vaikai”.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: