Pirmą kartą po vasaros atostogų „Tėvų akademijos“ rengėjai, kartu su Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru, pakvietė Kauno mokinių tėvelius į psichologo Evaldo Karmazos skaitomą paskaitą apie grėsmes internete.

Lektorių susirinkusiems pristačiusi Švietimo ir ugdymo skyriaus vyr.specialistė Eurika Stankevičienė nuoširdžiai apgailestavo, kad po vasaros išsibarstę klausytojai taip negausiai susirinko į tokios aktualios temos paskaitą, taip pat pasidžiaugdama, kad būtent E. Karmaza rado laiko ir galimybių atvykti į „Tėvų akademiją“.

Anot E. Karmazos, taip plačiai reklamuojamas planšetinis kompiuteris – tai naujausias informacinis narkotikas vaikui. Lektorius akcentavo interneto patogumo naudą tėvams, jog puiku, kai neišėjęs iš namų gali apsipirkti, sužinoti visas naujienas neprenumeruodamas spaudos, tačiau ar visi tėvai žino, ką daro internete jų vaikai?

Didelis dėmesys paskaitoje buvo skiriamas socialiniam portalui „Facebook“, kuris yra vienas populiariausių ne tik tarp vaikų, tačiau ir tarp suaugusiųjų.

Lektorius atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kokios nuotraukos turėtų būti dedamos į tokio pobūdžio portalus, kaip apsaugoti asmeninius duomenis ir kitus niuansus, kurie gali būti naudingi mūsų vaikams.

E.Karmaza pateikė išsamią statistiką, kiek yra aplankę pornografines svetaines, jog tarp 40-ies šalių pirmaujame nepilnamečių elektronizavime, kur jau trimetis vaikas sėkmingai spaudo telefono mygtukus bei kuo puikiausiai atranda kompiuteryje sudėtus žaidimus.

Paskaitos dalyviai kėlė įdomius klausimus psichologui, paminėdami ir tą faktą, jog vyresniojo amžiaus karta nemoka anglų kalbos, kad galėtų įdėmiai sekti po kokius portalus landžioja jų atžalos, kad ne visuomet yra alternatyva, ką pasiūlyti vaikui be kompiuterio.

Į klausimą, o ką gi reikėtų daryti, kad vaikas neįgytų priklausomybių prie kompiuterio, netaptų nusikaltimo auka, psichologas atsakė vienareikšmiškai: kalbėtis su vaiku. Skirti laiko ir daug kalbėtis. Lektorius pripažino, kad nėra ir nebus lengva tai padaryti tuomet, jei iki paauglystės to nesyk nėra daryta.

Taip pat didžiausią dėmesį psichologas patarė kreipti į augančio vaikų seksualumo išraiškas socialiniuose portaluose, nes juose slypi didžiausios grėsmės – paįvairindamas pasakojimą savo paties atliktais eksperimentais bei tyrimais.

Taip pat lektorius analizavo įvairias svetaines, kuriose vaikai gali būti įtraukiami į pedofilų žabangas, pademonstravo keletą vaizdo filmukų apie internetinių svetainių aukas, kurie drąsiai eina susitikti su susirašinėjimo draugais.

Nemenkas dėmesys buvo skirtas ir dabartinei animacijai televizijoje. Paskaitoje dalyvavę mokyklų specialistai, kurie taip pat augina savo atžalas, apgailestavo, kad būtent tokių informacinių mokymų yra labai nedaug mokyklose, kad jų labai reikėtų tėvų susirinkimuose, taip pat ir vaikams.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: