Organizatorių archyvo nuotr.

Norint užtikrinti optimalų variklio veikimą ir prailginti jo tarnavimo laiką, būtina pasirinkti tinkamą alyvą ir filtrą savo automobiliui. Šis sprendimas gali būti pribloškiantis dėl daugybės galimų variantų, tačiau supratimas apie pagrindinius elementus, tokius kaip variklinės alyvos klampumas, sintetinių ir įprastinių alyvų skirtumai ir tinkamas filtro pasirinkimas, gali gerokai supaprastinti šį procesą.

Variklinės alyvos klampumo supratimas

Klampa reiškia alyvos tirštumą ir jos gebėjimą tekėti esant skirtingoms temperatūroms. Tai vienas svarbiausių veiksnių renkantis variklinę alyvą, nes nuo jo priklauso, kaip gerai alyva apsaugo variklį įvairiomis sąlygomis. Variklinės alyvos paprastai žymimos tokiomis žymomis kaip 5W-30 arba 10W-40. Pirmasis skaičius su raide „W“ (žiema) rodo alyvos tekėjimą esant žemai temperatūrai, o antrasis skaičius – jos tirštumą esant aukštai temperatūrai, matuojamą Celsijaus laipsniais.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą klampą; jei alyva per šalta, ji gali cirkuliuoti nepakankamai greitai, todėl variklis gali būti papildomai apkraunamas užvedimo metu. Jei įkaitusi alyva per plona, ji gali neužtikrinti pakankamo tepimo. Gamintojo rekomenduojamą klampumo klasę visada rasite savo transporto priemonės savininko vadove.

Organizatorių archyvo nuotr.

Sintetiniai ir įprastiniai tepalai

Rinkdamiesi tarp sintetinių ir įprastinių variklinių alyvų, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  • Sintetinė alyva: Sintetinė alyva, sukurta siekiant užtikrinti geresnes eksploatacines savybes, pasižymi geresnėmis savybėmis esant ekstremaliai aukštai ir žemai temperatūrai ir padeda išlaikyti variklį švarų nuo teršalų. Nors iš pradžių sintetinė alyva kainuoja brangiau, ilgainiui ji gali būti ekonomiškai naudingas pasirinkimas dėl savo ilgaamžiškumo ir ilgesnių intervalų tarp alyvos keitimų.
  • Įprastinė alyva: Įprastinė alyva yra pigesnė už sintetinę, ji tinka įprastoms važiavimo sąlygoms ir yra gerai pritaikyta reguliariam variklio techninės priežiūros grafikui. Tai perspektyvus pasirinkimas varikliams, kuriems nereikalingos tvirtos sintetinės alyvos eksploatacinės savybės.

Keisti tepalus rekomenduojama kas 10-15 tūkst. kilometrų, priklausomai nuo važiavimo stiliaus. Taip pat reikia atminti, jog su laiku variklio alyva praranda savo savybes, tad ji turi būti keičiama bent jau kartą per metus – nesvarbu ar pasiekėte ridą.

Tinkamo alyvos filtro pasirinkimas

Alyvos filtras yra labai svarbus variklio būklei palaikyti, nes jis pašalina šiukšles ir teršalus, galinčius nusidėvėti variklio sudedamosioms dalims. Rinkdamiesi alyvos filtrą atsižvelkite į:

  • Filtro kokybę: Rinkitės filtrą, kuris pasižymi dideliu nešvarumų sulaikymo pajėgumu. Šis rodiklis rodo, kiek teršalų filtras gali sulaikyti prieš jį pakeičiant. Aukštos kokybės filtrai gali sulaikyti daugiau nešvarumų, todėl geriau apsaugo variklį.
  • Konstrukcija: Atkreipkite dėmesį į filtro konstrukcijos kokybę. Tokios savybės, kaip silikoniniai vožtuvai, apsaugantys nuo nutekėjimo atgal, ir metaliniai galiniai dangteliai, padidina filtro efektyvumą ir ilgaamžiškumą. Venkite pigesnių filtrų su kartoninėmis sudedamosiomis dalimis, kurios atšiauriomis sąlygomis gali greičiau sugesti.
  • Prekės ženklo reputacija: Ištirkite prekių ženklus ir perskaitykite vartotojų atsiliepimus, kad rastumėte filtrus, kurie pasižymi patikimumu ir efektyvumu. Patikimi prekių ženklai paprastai užtikrina pastovų veikimą, o tai gali padėti palaikyti geriausią variklio būklę.

Išvada ir apibendrinimas

Tinkamos alyvos ir filtro pasirinkimas – tai ne tik priežiūros užduotis; tai labai svarbus sprendimas, lemiantis automobilio variklio būklę ir efektyvumą. Suprasdami alyvos klampumo svarbą, suvokdami sintetinės alyvos privalumus, palyginti su įprastine, ir pasirinkdami aukštos kokybės alyvos filtrą, galite gerokai pagerinti savo automobilio veikimą ir ilgaamžiškumą. Visada žiūrėkite savo transporto priemonės dokumentus, kuriuose pateikiamos konkrečios produkto rekomendacijos ir keitimo intervalai, o rinkdamiesi atsižvelkite į važiavimo sąlygas ir automobilio amžių. Patikimas dalis galite užsisakyti https://daliubaze.lt/

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: