Serialo "The Following" kadras

“Blogis gimsta iš gėrio, vadinasi džiaugsmas yra liūdesio priežastis. Graužatį kelia prisiminimai apie kadaise patirtą šlovę, o šiandieninė kančia gal tėra anuomet patirtos nelaimės tąsa.„ – Edgar Allan Poe

Kai 2013 metų, sausio mėnesį televizijos serialų gretas papildė naujas serijinio žudiko paieškomis apipintas serialas jis sukėlė prieštaringus vertinimus. Vieni kritikai jį peikė, kiti gyrė. Nors IMDB ir „Rottentomatoes“ tinklapiai skiria pakankamai aukštus įvertinimus (atitinkamai 7,5 IMDB ir 65% Rottentomatoes), pasikapsčius labiau sunku rasti palankų vertinimą. Iš tiesų sunku suvokti kodėl, kadangi pažiūrėjus pirmąjį serialo sezoną atrandame daug įdomių detalių, puikų aktorių pasirodymą ir tikrai laiko vertą siužetą.

Serialo siužetas

Serialas sukurtas Kevin‘o Williamson‘o, su kurio kūryba jau turėjome galimybę susipažinti stebėdami nostalgiją keliantį serialą „Dosono įlanka“ („Dawson‘s Creek“) ar šiuo metu jaunimo tarpe ypač populiarų „Vampyro dienoraščiai“ („Vampire Diaries“). Jis taip pat prisidėjo prie tokių, jau siaubo klasika tapusių filmų kaip „Klyksmas“ („Scream“) ar „Žinau ką padarei aną vasarą“(„I Know What You Did Last Summer“).

Kūrėjas naujam serialo projektui „Pasekėjai“ („The Following“) norėjo „kieto“ vyruko pagrindiniam FTB agento vaidmeniui ir paaiškino savo agentui, kad pageidautų kažko panašaus į Kevin‘ą Bacon‘ą. Kai agentas pasiūlė pasvarstyti pačio Bacon‘o kandidatūrą Williamson‘as atrado, jog Kevin‘as jau kuris laikas ieško televizinio projekto, kuriame galėtų vaidinti, o gavęs pasiūlymą jį priėmė net nemirktelėjęs.

Serialo “The Following” kadras

Veiksmo centre buvęs FTB agentas Ryan‘as Hardy‘s (Kevin Bacon) ir jo siekiai vėl sugauti serijinį žudiką Joe Caroll‘ą (James Purefoy), kuris iki šiol savo dienas leido kalėjime dėl 14 jaunų merginų nužudymo. Caroll‘o žudynės buvo paremtos garsaus amerikiečių rašytojo Edgar‘o Allan‘o Poe romanais. Buvusio FTB agento Ryan‘o dienos apipintos depresija ir alkoholiu pagaliau baigiasi, kai sulaukia skambučio iš savo buvusio boso, kuris reikalauja Hardy‘o pagalbos ieškant Joe. Neilgai trukus Hardy‘s suvokia, jog charizmatiškasis Caroll‘as yra apsuptas pasekėjų, kurie suformavo savotišką žudikų kultą.

Serialo veikėjai

Serialo pagrindinis blogiukas, intelektualus žudikas Joe Caroll‘as, kurio vaidmenį atlieka James Purefoy, geriausiai žinomas kaip Mark Anthony‘io personažas televizijos seriale „Roma“ („Rome“). Caroll‘as buvęs anglų literatūros profesorius, neabejingas romantizmo periodo literatūrai, dėstęs „Winslow“ universitete. Nesėkmingas Joe bandymas tapti rašytoju ir obsesija Edgar‘u Allan‘u Poe, įtakoja jį sukurti savojo meno beprotybę žudant žmones.

Tai puikus ir tamsus James‘o Purefoy vaidmuo, kuriame jis spindi ir yra itin charizmatiškas. Sunku sukurti patrauklaus žudiko maniako paveikslą, tačiau James‘as tai padaro. Nors jis yra ir bjauri bejausmė būtybė, kartu yra įdomus, protingas ir netgi seksualus.

Serialo “The Following” kadras

FTB agentas Ryan‘as Hardy‘s pasirengęs žūt būt surasti Caroll‘ą ir pasirūpinti jog niekas daugiau nenukentėtų nuo jo šaltakraujiškų rankų. Ryan‘o vaidmenyje puikiai žinomas Kevin‘as Bacon‘as. Ir nors jis atliko daugelį vaidmenų puikiuose filmuose kaip „Footloose“, „Mystic River“ ar „The Woodsman“, man asmeniškai didžiausia asociacija yra su filmu „Tremors“ („Virpesiai“), kuris vaikystėje buvo itin baisus.

Ryan‘as Hardy‘s tai dar vienas puikus Kevin‘o Bacon‘o vaidmuo, seriale jis parodo geriausia ką gali. Pasitraukęs iš tarnybos FTB, dėl durtinės žaizdos nuo Caroll‘o rankos, pastaruosius metus Ryan‘as yra griaužiamas kaltės, dėl nesugebėjimo ankščiau sučiupti Joe ir savo skausmą diena iš dienos skandinantis degtinės butelyje. Ką tik iš kalėjimo pasprukęs Joe sukelia kuo tikriausią sumaištį ir Ryan‘as yra atšaukiamas į tarnybą, kad vėl sučiuptų savo didžiausią priešą. Prisipylęs degtinės į butelį vandens jis grįžta į seno gyvenimo vėžias, taip dar kartą susitikdamas su Caroll‘o buvusia žmona Dr. Claire Matthews (Natalie Zea), kuri sužadina senus prisiminimus.

Serialo “The Following” kadras

Puikus aktorių pasirodymas pagrindinis serialo deimantas, kurio spindesys užgožia, kartais nelabai patrauklius serialo momentus, kuriuose neretai pritrūksta logikos.

Serialo elementai

Tai šauniai nufilmuotas, tamsus psichologinis trileris, kuriame apstu žiaurumo, kraujo, baimės ir nevilties. Naudojant tamsius tonus, šešėlius perteikiama niūri nuotaika. Puiki kulto idėja, suteikianti serialui originalumo ir charizmatiško žudiko istorija, malonus reginys akims. Ir nors kartais nukrypstama į šalis, o kai kurie elementai atrodo nerealūs, šis serialas gali būti puikus kompanionas šaltais žiemos vakarais.

Antrasis sezonas žada dar daugiau netikėtumų, o serialo kūrėjas teigia, jog tai bus visai kita istorija, kurioje bus atsižvelgiama daugiau į tai, kaip Joe Caroll‘as tapo serijiniu žudiku atkreipiant dėmesį į jo vaikystę, paauglystę. Tai nebebus į FTB darbą sufokusuotas serialas, daugiau laiko bus skiriama Ryan‘o ir Joe veikėjų paveikslui.

Verdiktas 8/10

Šio, kaip ir kiekvieno psichologinio trilerio idėja – pasėti nerimo ir abejonių sėklą žiūrovo galvoje, yra pilnai išpildoma. Ir nors tai nėra pats geriausias serialas savo kategorijoje, jo kūrėjai neleidžia atsipūsti ir atsipalaiduoti nei minutėlei. Kevin‘o Bacon‘o ir James‘o Purefoy duetas sukuria tokią cheminę reakciją, kuriai sunku atsispirti.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: