© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kasmetinis Zalcburgo festivalis, nepaisydamas virš jo besitvenkiančių finansinių sunkumų debesų, sekmadienį Wolfgando Amadeaus Mozarto (Volfgango Amadėjaus Mocarto) opera su griausmu pradėjo mėnesį truksiančią kultūros ir glamūro šventę.

Vasaros festivalio vyriausiojo režisieriaus Sveno-Erico Bechtolfo (Sveno Eriko Bechtolfo) pastatytas “Don Žuanas” (Don Giovanni), kurio veiksmas vyksta fašizmo dar nepaliestoje praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio Ispanijoje, sulaukė audringų publikos plojimų.

Festivalio atidarymą stebėjo Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris (Heincas Fišeris), kuris priminė, kad pirmadienį bus minimos šimtosios metinės, kai Austrijos-Vengrijos imperija paskelbė karą Serbijai, pradėdama įvykių grandinę, atvedusią į Pirmąjį pasaulinį karą.

Prisimenant šiuos įvykius, festivalio rengėjai šiųmetėje programoje daugiausiai dėmesio skyrė karo tematikai, pasirinkdami operas ir spektaklius, kuriuose pagerbiami kariai, slaugės ir Holokausto aukos.

Nepaisant gresiančių finansinių sunkumų ir į viešumą iškilusių bei plačiai nušviestų rengėjų tarpusavio kivirčų šis vasaros festivalis išlieka vienu ryškiausių kultūrinio kalendoriaus renginių, kuris kasmet sutraukia daugybę garsenybių, politikų ir operos mylėtojų.

Tarp garsių vardų, įtrauktų į 94-ąjį kartą vykstančio festivalio programą, yra sopranas Ana Netrebko, mecosopranas Cecilia Bartoli (Čečilija Bartoli) ir operos legenda Placido Domingo (Plasidas Domingas), taip pat dirigentai Riccardo Mutti (Rikardas Mutis) ir Danielis Barenboimas.

Festivalyje, kuris vyks iki rugpjūčio 31 dienos, numatyti iš viso 270 pasirodymų, tarp jų penki nauji operų pastatymai.

Pernai festivalyje apsilankė rekordinis skaičius žmonių – daugiau nei 287 tūkstančiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: