Youtube vaizdo įrašo kadras

Šimtai kaukių nedėvinčių protestuotojų, susiremdami su policija ir rėkdami ant praeivių  žygiavo per centrinį Londoną. Vos tik mieste įsigaliojo nauji apribojimai dėl koronaviruso, šimtai karantino nepalaikančių demonstrantų ir kraštutinių sąmokslininkų grupių, protestuodami žygiavo Britanijos sostinės gatvėmis.

Mosikuodami Trampą palaikančiomis vėliavomis ir laikydami nepagrįstos sąmokslo teorijos „QAnon“ plakatus, protestuotojai, kuriuos vienija COVID-19 skepticizmas, susirinko į itin netvarkingą, tačiau piktą protestą, suorganizuotą antikarantinintės grupės, vadinamos „StandUpX“.

Protestas prasidėjo prie „Marble“ arkos ir keliavo link „Speaker‘s Corner“, o šimtai demonstrantų skandavo: „Žiniasklaida yra virusas.“ Lydimi gausių policijos pajėgų, protestuotojai tęsė žygį per „Oxford Circus“ sankryžą, sustodami prie pagrindinio „Facebook“ biuro. Kai kurie dalyviai rėkė ant praeivių, liepdami nusiimti kaukes.

Žygis pasuko į Lesterio aikštę, kur Pirsas Korbinas – buvusio Darbo partijos lyderio, Džeremio Korbino, brolis – kreipėsi į minią.

„Bilas Geitsas nori vakcinos, kad galėtų kontroliuoti jus ir moterų vaisingumą, kad sumažintų pasaulio populiaciją,“ Pirsas Korbinas sakė miniai. „Toks jo planas ir jis iš to kaip reikiant pasipelnys, o jūs susimokėsite savo pinigais ir gyvybe. Mes sakome: ne!“

Nėra jokių įrodymų, rodančių, kad koronaviruso vakcina mažina vaisingumą, ar kad Bilas Geitsas planuoja kontroliuoti pasaulio populiaciją.

Smurtas Lesterio aikštėje prasidėjo tada, kai vienas žmogus, sėdintis netoliese protesto, buvo suimtas, nes, pasak policijos, galimai turėjo peilį. Jis buvo greitai nugabentas į policijos autobusiuką, tačiau dauguma demonstrantų priėmė tai kaip galimybę agresyviai kibti prie policijos ir pradėjo mėtyti alaus skardines.

Minia praretėjo, kai žygis patraukė į „Charing Cross“ policijos nuovadą, kur įvyko dar vienas susirėmimas tarp kaukės nedėvinčio protestuotojo ir policijos. Žygis tęsėsi per Trafalgaro aikštę ir baigėsi prie „Downing“ gatvės, iki šios vietos dauguma demonstrantų jau buvo išėję.

„StandUpX“ žygis tvirtino protestuojąs prieš naujuosius antros pakopos apribojimus, kurie Londone įsigalėjo vidurnaktį iš 16 d. į 17 d., bet dalyvavo ir kitų sąmokslininkų judėjimų nariai. Kai kurie demonstrantai laikė plakatus su užrašu „Gelbėkite mūsų Vaikus,“ ši frazė susijusi su plačiai demaskuota „QAnon“ teorija apie slaptą pedofilijos ratą, valdomą politikų ir įžymybių. Kiti mosikavo Šv. Jurgio ir Trumpą palaikančiomis vėliavomis, mūvėjo „MAGA“ (Make America Great Again) kepures – ženklus, dažnai matomus kraštutinių dešiniųjų protestuose.

Daugėjant koronaviruso atvejams ir atsiradus naujiems valdžios apribojimams, anti-karantininis požiūris Jungtinėje Karalystėje sulaukia vis daugiau dėmesio. Praeitą mėnesį centriniame Londone, per susirėmimą su anti-karantinine demonstracija, policija suėmė 16 žmonių.

Tolimesni anti-karantininiai protestai organizuojami „Save Our Rights UK“ puslapyje, numatoma, jog vyks kitą savaitgalį.

Taip pat skaitykite: Berlynas rodo vidurinį pirštą virusu netikintiesiems – nepasitenkinimas dėl reklamos „Taip kaukei“

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: