© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Skolų prislėgtos Graikijos ir Europos ekonomikos galiūnės Vokietijos lyderiai pirmadienį susitiks Berlyne, jau kelias savaites tvyrant didelei įtampai dėl Atėnų skolinimosi iššūkių, paaštrintų karčių prisiminimų apie karo žaizdas ir skandalo dėl nepadoraus gesto.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel priims radikalių kairiųjų pažiūrų Graikijos premjerą Aleksį Ciprą (Alexis Tsipras), kuris yra įvardijęs Berlyno vykdytą spaudimą Atėnams laikytis griežto taupymo politikos kaip pagrindinę priežastį, lėmusią Graikijos “humanitarinę krizę”, temdomą skurdo ir masinio nedarbo.

Tuo tarpu Ispanijos ekonomikos ministras Luisas de Guindosas (Luisas de Gindosas) sekmadienį dar labiau sugriežtino toną, sakydamas, kad Atėnai negaus daugiau pinigų, kol neįgyvendins visų savo pasiūlytų reformų.

A.Merkel taip pat akcentuoja – jeigu pinigų pristigusi Graikija nori toliau gauti paskolas, kurių didžiąją dalį finansuoja Vokietija, ji privalo priimti karčius apkarpymų ir reformų vaistus.

Duodamas interviu Graikijos dienraščiui “Kathimerini” prieš kelionę į Berlyną A.Cipras sakė, kad susitikimas su A.Merkel bus galimybė pasikalbėti “be jokio derybų spaudimo”.

“Tai svarbu, nes mes galėsim kalbėtis apie tai, kas kenkia Europai ir kaip pagerinti abiejų mūsų šalių santykius”, – nurodė jis..

“Per šį susitikimą susidurs du pasauliai”, – komentavo Berlyno laisvajame universitete dirbantis politologas Hajo Funke (Hajas Funkė).

“Graikijos politiniame pasaulyje kairiosios pakraipos vyriausybė susiduria su žlungančia visuomenė, visuomenės pakrikimu … kuris yra didesnis už viską, ką esame matę Vakarų Europoje nuo 1945 metų”, – jis sakė naujienų agentūrai AFP.

“Kitas pasaulis yra gerovės valstybė, dominuojanti Europoje, Vokietijoje – besirūpinanti savo ekonominės gerovės išlaikymu, o dabar prašoma padėti kitai (šaliai) ne visiškai suprantamomis sąlygomis”, – aiškino analitikas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: