© Gage Skidmore/Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Donaldas Trumpas, garsusis nekilnojamojo turto magnatas, kurio turtai gali siekti 9 mlrd. JAV dolerių, antradienį paskelbė sieksiąs tapti Baltųjų rūmų šeimininku ir pažadėjo sugrąžinti Amerikai didybę.

“Aš oficialiai siekiu Jungtinių Valstijų prezidento posto ir mes vėl padarysime Ameriką didžią”, – rėžė D. Trumpas savo kalboje iš Trumpo Tauerio Niujorko penktojoje aveniu.

69-erių D.Trumpas laikomas nenuspėjamu kandidatu, kai vis daugiau garsenybių telkiasi norinčiųjų 2016 metais tapti prezidentu būryje.

Smerkdamas JAV užsienio ir ekonomikos politiką, D.Trumpas išjuokė dabartinį politikų kontingentą ir pažadėjo pasukti nuosmukio procesą šalyje priešinga kryptimi.

“Mūsų šalis yra ištikta rimtos nelaimės. Mes nebeturime pergalių, – kalbėjo jis. – Kada paskutinį kartą visi matėme kaip mus muša, – Kinija prekybos sutartimi. Jie žudo mus. Aš visada įveikiu Kiniją”.

“Kada mes lenkėme Japoniją bent kuomi nors? – klausė jis. – Jie siunčia mums automobilius milijonais, o mes ką darome?”

Šis verslininkas, kurį žurnalas “Forbes” vertina 4,1 mlrd. dolerių, sako “Jungtinės Valstijos virto bet kieno problemų sąvartynu”.

Jungtinėse Valstijose vadinamas tiesiog Donaldu (The Donald) D.Trumpas yra ir įžymybė, ir verslininkas, ir savireklamos meistras. Jis įsitraukia į vis labiau gausėjančių pretendentų į prezidentus lenktynes, kuriose jau pasiskelbė dalyvausią buvęs Floridos gubernatorius Jebas Bushas (Džebas Bušas)m dviejų buvusių JAV prezidentų sūnus ir brolis, ir buvusi valstybės sekretorė Hillary Rodham Clinton (Hilari Rodham Klinton).

D.Trumpui teks atskleisti intymias detales apie savo asmeninius finansus: turimą turtą, pajamų šaltinius, įsipareigojimus ir aktyvus. Jis turės pateikti tokio pat pobūdžio informaciją apie savo žmoną ir vaikus.

Beje, anot vieno jo bičiulio, magnatas pats savo turtus vertina 9 mlrd. dolerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: