Youtube vaizdo įrašo kadtas

Atrodo Kremlius perlenkė lazdą vadovaudamiesi iracionalia “maidanizacijos baime”. Jau daugiau nei savaitę nerimsta protestai, kad opozicijos kandidatai neregistruojami į vietos rinkimus, jų surinkti parašai – visų – atmetami, jie patys suimami. Dar stipriau persekiojamos ir taip jau pusiau konformistinės televizijos ir laikraščiai, kaip antai Dožd, kurio tikrai nepavadinsi kieta opozicija.

Kremliaus ruporai, tokie kaip V. Solovjovas, D. Kiseliovas ir kt. gina kietą politiką ir sako, kad reikia dar žiauriau, kaip Kinijoje. Jokių rinkimų, atvirai, žmonės tik turi patvirtinti valdžios sprendimus. Oho, tai kur kas grubiau nei Cambridge analytica manipuliacijos Big data. Aišku, Kremliaus ideologai remiasi Kinijos propagandos ir valdymo pavyzdžiu, o ne Alexander Nix subtilia manipuliacija masėmis remiantis big data tyrimais ir modeliais. Kietas kumštis yra efektyvus, kol negimsta gudresnis nei jis protas ir kol nesubręsta SISTEMINIS gebėjimas jam pasipriešinti. O situacija Maskvoje kaista jau visą savaitę. Delfis, 15 min ir kt. ne visą laiką pateikia korektiškai informaciją, neretai painuodami “sulaikymus” ir “suėmimus” ir dėl to kurdami perdėm apokaliptinius vaizdus, tragiškus trilerius o ne paaiškindami situaciją. Rusijos dabartinė teisinė praktika tai griežtai skiria.

Pavyzdžiui, liepos 27 sulaikė virš 1200, o suėmė virš 100 ir tai tik kelioms paroms. Galiausiai rimčiau suimtų ir teisiamų liks tik keli. Sulaikymas dažniausiai trunka tik kelias valandas ir baigiasi bauda, vis augančia ir gąsdinimais. Tai daroma IR TAM, kad nesusipykti su oligarchais, kuriems šie darbuotojai yra reikalingi. Sulaikymas buvo patogi priemonė kovojant su “Petite bourgeoisie” – “baltųjų apykaklių” revoliucija ir “Bolotnaja” maištais.

Baltosiomis apykaklėmis buvo vadinami protestuotojai Maskvoje, nes daugelis jų pasiturintys, ir gerų šeimų, gali susimokėti baudas ir turi darbus. Televizija Dožd atstovauja išimtinai “baltųjų apykaklių” ideologiją, nieko bendro neturinčią su komunistiniu, nacistiniu, religiniu ir kitokiu Rusijos underground’u. Baltosios Petite bourgeoisie apykaklės tai pirmiausiai kūrybinė klasė, medijų darbuotojai, kūrybingi asmenys, studentai. Taigi gudrumas prieš propagandą ir kietą kumštį.

Neprognozuoju ateities įvykių. Situacija kaista. Kais iki pirmų aukų ir emocinių teroristinių išpuolių, jei tik nebus “nuleistas garas”: duotas kaulas opozicijai. Jei neduos, nes solovjovai ir kiseliovai reikalauja represijų … tada viskas radikaliai, kuriam laikui pasikeis. Štai kodėl pavojinga visą laiką vaikyti baltas apykakles.

Kur kas geriau yra Big data, kaip Lietuvoje, kur šis skandalas liko beveik nepastebėtas, nors galimai nusikalstamos technologijos buvo bandomos ir pas mus (vienų Vilniaus rinkimų metu). Manau, viena problema, kurios Kremlius pats nelabai mato, yra didžiųjų Rusijos miestų ir visos media erdvės ukrainizacija. Jei sekti diskursyvią info naujienų statistiką, tai pastaruosius penkis metus Ukraina yra dėmesio centre.

Dėmesio centras Maskvoje yra ne Maskva, o Kijevas. Ir kiek tu nespjautum ant jo, jis nepasislenka iš medijų centro, ir pamažu, dėl info-centriškumo, įgauna autoritetą. Maskvoje bijoma Kijevo: ne to, tikrojo, kuris yra gana menkas, o “medijų Kijevo”, kurį patys ir sukūrė. Iš čia represijų iracionalumas: kariauti su mediine pabaisa, kurią tu pats sukūrei ir kasdiena maitini. O iracionalumas, kad ir koks kietas – yra bukas. Ir tai protestuotojai jau pajuto ir suvokia: Kremlius nebelabai adekvatus medijų kontekstui.

Taip pat skaitykite: Europos Parlamentas ragina Rusiją nutraukti aktyvistų persekiojimą ir paleisti politinius kalinius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: