Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble (Volfgangas Šoiblė) skeptiškai vertina Kipro vyriausybės atsarginį “planą B”, kuriuo siekiama užkirsti kelią finansiniam krachui, penktadienį rašo populiarus dienraštis “Bild”.

“Vien kosmetinių pakeitimų nepakanka”, – sakęs W.Schaeuble, kurį laikraščiui citavo valdančiosios koalicijos nariai, ketvirtadienį vakare dalyvavę susitikime su ministru.

Kipras “privalo judėti ir imtis rimtų priemonių”, kad sustiprintų savo finansus, sakė ministras.

Nikosija stengiasi pertvarkyti savo bankininkystės sektorių, kad išvengtų finansinio kracho Europos centriniam bankui (ECB) pagrasinus nutraukti pinigų srautą šalies bankams.

Kipro politikai iki pirmadienio turi patvirtinti “plano B” susitarimą su Europos Sąjunga (ES) ir Tarptautiniu valiutos fondu (TVF), nes kitaip ECB žada nutraukti pinigų srautą, o tai tikriausiai sužlugdytų salos bankus.

ES taip pat smarkiai spaudžia sudaryti susitarimą. Vienas šaltinis perspėjo, kad Kiprui gresia pašalinimas iš euro zonos, jeigu parlamentas iki antradienio nepatvirtins veiksmingo plano savo išpūstam bankininkystės sektoriui restruktūrizuoti.

Tačiau parlamentarai vėlai ketvirtadienį paskelbė neeilinės sesijos pertrauką ir nebalsavo dėl dviejų pirmųjų įstatymo projektų, kurių paketą vyriausybė parengė pagal pataisytą savo planą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: