Adamas Sandleris filmo „Neapdoroti deimantai“ kadras

Kinas laikomas viena iš pagrindinių meno rūšių, be to, tai labai pelningas verslas. Kai kurie filmai mus stebina ne tik siužetu ar vaidyba, bet ir nulių skaičiumi jų „biudžeto“ stulpeliuose. Žinoma, mes sutinkame, kad už kiekvieną sunkų darbą turėtų būti mokama kiekvienam asmeniui, tačiau kai kurie aktoriai uždirba daug daugiau pinigų nei kiti. Ir daugelis iš jų uždirba pinigus už kino pasaulio ribų. Tyli kiaulė gilią šaknį knisa sako lietuvių patarlė. Kai kurie aktoriai tikrai nustebins jus savo pasiekimais.

Kviečiame pažvelgti į šių dienų turtingiausių aktorių sąrašą. Žinoma, visi skaičiai yra apytiksliai. Tik patys sąrašo žmones žino tikslius skaičius.

20. Robertas Daunis jaunesnysis (Robert Downey Jr.) – 250 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Gotika“ (Gothika), „Bučinys ir šūvis“ (Kiss Kiss Bang Bang), „Šerlokas Holmsas“ (Sherlock Holmes), „Marvel“ franšizė – „Geležinis žmogus“ (Iron Man), „Keršytojai“ (The Avengers).

Panašu, kad Robertas Daunis jaunesnysis geriausiai vaidina genijaus milijardieriaus „plevėsos“ filantropo vaidmenį, todėl visada yra „Forbes“ sąrašuose kaip vienas geriausiai apmokamų aktorių.

19. Mija Vašikovska (Mia Wasikowska) – 275 milijonai dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Alisa stebuklų šalyje“ (Alice in Wonderland), „Alisa Veidrodžių karalystėje“ (Alice Through the Looking Glass), „Purpurinė kalva“ (Crimson Peak), „Kelias į žvaigždes“ (Maps to the Stars).

Alisa Stebuklų šalyje“ visame pasaulyje uždirbo 1 milijardą dolerių, o tai tiesiogiai paveikė aktorės finansinę padėtį. Mija yra „finansiškai raštinga“ ir didina savo turtą investuodama į akcijas.

18. Olsen dvynės (The Olsen Twins) – 300 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Pasas į Paryžių“ (Passport to Paris), „Dviese mes jėga“ (It Takes Two), „Viena diena Niujorke“ (New York Minute).

Vaidyba seserims kurį laiką nebuvo ypač pelninga. Tačiau jos sėkmingai sukūrė savo kosmetikos tinklą, kurį gamina ir parduoda. Beje, kita iš Olsen seserų taip pat yra didžiojo ekrano žvaigždė.

17. Vilas Smitas (Will Smith) – 300 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Pašėlę vyrukai“ (Bad Boys), „Vyrai juodais drabužiais“ (Men in Black), „Pašėlę Vakarai“ (Wild Wild West), „Aš esu legenda“ (I Am Legend).

Vilas Smitas demonstruoja daugialypius vaidybos įgūdžius … ir didelį pelną. Prieš 10 metų jis jau turėjo 10 filmų iš eilės, kurių JAV uždirbo daugiau nei 100 milijonų dolerių. Neseniai jis pradėjo dirbti su „Netflix“ ir šis bendradarbiavimas tikriausiai smarkiai padidins jo turtą.

16. Arnoldas Švarcenegeris (Arnold Schwarzenegger) – 300 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Konanas Barbaras“ (Conan the Barbarian), „Terminatorius“ (Terminator), „Nesunaikinami“ (The Expendables). Ar tikrai turime aiškinti kas šis vyras?

Švarcenegeris yra ne tik idealus stiprybės, charizmos ir vyriško žavesio derinys, bet ir garsus politikas bei verslininkas. Gali būti, kad karjeros pertrauka neleido jam uždirbti dar daugiau pinigų, bet, atrodo, jam sekasi tikrai gerai.

15. Džesika Alba (Jessica Alba) – 340 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Nuodėmių miestas“ (Sin City), „Fantastiškas ketvertas“ (Fantastic Four), „Mechanikas: sugrįžimas“ (Mechanic: Resurrection).

Džesika Alba savo gyvenime turi kur kas daugiau nei filmo karjera. Ji yra labai sėkmingos įmonės, gaminančios netoksiškus produktus, įkūrėja. Manoma, kad jos dalis yra apie 200–250 milijonų dolerių. Gana stebina, kad apsipirkdama Džesika išlieka ekonomiška ir praktiška.

14. Džekis Čanas (Jackie Chan) – 350 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Triukšmas bronkse“ (Rumble in the Bronx), „Piko valanda“ (Rush Hour), „Kung Fu Panda“ (Kung Fu Panda). Jis iš viso turi daugiau nei 100 filmų.

Šis kovos menų guru ir garbės „Oskaro“ savininkas beveik per visus savo filmus uždirbo tikrai daug. 2017 metais jis išleido didžiulę pinigų sumą brangiai jachtai, kurią specialiai jam pagamino Kinijos meistrai. Anot Čano, tai buvo ne tik užgaida, bet ir „atrama“ jo būsimiems filmams.

13. Adamas Sandleris (Adam Sandler) – 350 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Laimingasis Gilmoras“ (Happy Gilmore), „Bilis Medisonas“ (Billy Madison), „Klik! Arba gyvenimas pagreitintai“ (Click), „Suvaidink mano žmoną“ (Just Go With It), „Nebrendylos“ (Grown Ups).

Šis vyras, mėgstantis pasirodyti nešiojantis šortus ant raudonojo kilimo, yra vienas turtingiausių Holivudo aktorių. Net ir turėdamas žemus naujausių darbų įvertinimus, Sandleriui sekasi labai gerai, dėl to nemažai prisidėjo ir „Netflix“. Adamas Sandleris šioje platformoje pasirodžiusios juostos Neapdoroti deimantai“ (Uncut Gems, 2019) žvaigždė.

12. Kenas Rivas (Keanu Reeves) – 350 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Lūžio taškas“ (Point Break), „Mnemoninis Džonis“ (Johnny Mnemonic), „Matrica“ (The Matrix), „Konstantinas“ (Constantine), „Namas prie ežero“ (The Lake House), „Džonas Vikas“ (John Wick).

Turtingoje Rivo biografijoje yra dešimtys išties įsimintinų vaidmenų. Jo turtų paslaptis yra paprasta: Rivas turi labai stabilias pajamas ir gyvena paprastą gyvenimą. Didžiulė dalis pinigų, kuriuos uždirba aktorius, yra paaukoti labdarai.

11. Klintas Istvudas (Clint Eastwood) – 370 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Bjaurus Haris“ (Dirty Harry), „Geras, blogas ir bjaurus“ (The Good, the Bad and the Ugly), „Už saują dolerių“ (A Fistful of Dollars), „Mergina, verta milijono“ (Million Dollar Baby), „Gran Torino“ (Gran Torino), „Salis“ (Sully).

Jis yra mūsų močiučių, mūsų motinų ir net mūsų dievaitis. Praėjo beveik pusė amžiaus, kai šis puikus kaubojus dalyvavo vesternuose, veiksmo filmuose ir dramose. Jis taip pat filmuoja filmus. Jie ne visada būna finansiškai sėkmingi, tačiau jie laimėjo jam 4 „Oskarus“.

10. Silvesteris Stalonė (Sylvester Stallone) – 400 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Rokis“ (Rocky), „Rembo“ (Rambo), „Nesunaikinami“ (The Expendables), „Galaktikos sergėtojai“ (Guardians of the Galaxy), „Teisėjas Dredas“ (Judge Dredd).

Anot filmo gerbėjų, jis yra geriausias pasaulyje boksininkas ir visų laikų Arnoldo Švarcenegerio konkurentas. Stalonė užsidirbo savo turtą kaip aktorius ir režisierius. Bet net ir mes negalime neišvengti jo palyginimo su Švarcenegeriu: vertingiausias dalykas, kurį turi Stalonė, yra nuostabios jo dukros.

9. Bilis Kosbis (Bill Cosby) – 400 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Šnipas“ (I Spy), „Kosbio laida“ (The Cosby Show), „Džekas“ (Jack), „Kosbis“ (Cosby).

Šeštajame dešimtmetyje Kosbis tapo pirmuoju juodaodžiu aktoriumi, vaidinusiu dramos seriale. Vaidmuo filme „Šnipas“ yra turbūt didžiausias jo laimėjimas. Jis sukūrė savo prodiuserinę imperiją, kuri kūrė TV laidas ir uždirbo jam milijonus dolerių. Neseniai Kosbis buvo apkaltintas daugelio moterų seksualiniu priekabiavimu, o tai, žinoma, turėjo įtakos jo reputacijai ir finansinei padėčiai.

8. Džekas Nikolsonas (Jack Nicholson) – 400 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Skrydis virš gegutės lizdo“ (One Flew Over the Cuckoo‘s Next), „Švytėjimas“ (The Shining), „Betmenas“ (Batman), „Kaip bus, taip gerai“ (As Good as It Gets), „Prieš pakratant kojas“ (The Bucket List).

Net ir turėdamas didžiulę charizmą bei 3 Oskarus, Nikolsonas nėra pats turtingiausias žmogus. Galbūt todėl, kad pastaruoju metu jis nebuvo rodomas daugelyje filmų. Galbūt todėl, kad jis visada mėgdavo pirkti meno kūrinius. Vienaip ar kitaip, labai nedaug žmonių žino, kaip jis gyvena šiomis dienomis, nes aktorius nesirodo filmuose ar vakarėliuose.

7. Taileris Peris (Tyler Perry) – 400 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Piktos juodaodės dienoraštis“ (Diary of a Mad Black Woman), „Tėčio mergaitės“ (Daddy‘s Little Girls), „Kodėl aš susituokiau?“ (Why Did I Get Married?), „Spalvingos merginos“ (For Colored Girls).

Taileris Peris rašo scenarijus, režisuoja filmus ir dažnai vaidina pagrindinius vaidmenis. Jo išskirtinis bruožas yra tas, kad jis kuria mažo biudžeto filmus, kurie beveik visada uždirba didelius pinigus. Taip jis uždirbo milijonus dolerių ir sukūrė savo žiniasklaidos imperiją.

6. Melas Gibsonas (Mel Gibson) – 400 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Pašėlęs Maksas“ (Mad Max), „Mirtinas ginklas“ (Lethal Weapon), „Maverikas“ (Maverick), „Narsioji širdis“ (Braveheart), „Ko nori moterys“ (What Women Want), „Pjūklo ketera“ (Hacksaw Ridge).

Vienas iš jo pirmųjų filmų „Pašėlęs Maksas“ buvo labai sėkmingas (100 milijonų dolerių su 350 000 dolerių biudžetu). Nuo to laiko Gibsono karjera ir uždarbis augo. Aktorius mėgsta leisti pinigus, o jam priklauso visa sala Ramiajame vandenyne, kurią nusipirko už 15 milijonų dolerių.

5. Džonis Depas (Johnny Depp) – 440 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Donis Brasko“ (Donnie Brasco), „Karibų piratai“ (Pirates of the Caribbean), „Turistas“ (The Tourist), „Čarlis ir šokolado fabrikas“ (Charlie and the Chocolate Factory), „Alisa stebuklų šalyje“ (Alice in Wonderland).

Savo karjerą Depas pradėjo filme „Košmaras Guobų gatvėje“ (1984 m.). Po 25 metų Depas uždirbo už savo vaidmenis kaip „Skrybėlininkas“ ir „Džekas Speras“ daugiau nei 100 milijonų dolerių. Iš viso filmai su Džoniu Depu visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 8 milijardus dolerių.

4. Tomas Henksas (Tom Hanks) – 470 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Filadelfija“ (Philadelphia), „Forestas Gumpas“ (Forrest Gump), „Gelbstint eilinį Rajaną“ (Saving Private Ryan), „Da Vinčio kodas“ (The Da Vinci Code), „Šnipų tiltas“ (Bridge of Spies), „Salis“ (Sully).

Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje Tomui Henksui prireikė vos 5–6 metų, kad vaidintų ne tik gerus, bet ir keletą kultinių vaidmenų. Jis laimėjo 2 iš eilės „Oskarus“ ir pradėjo kurti savo projektus.

3. Tomas Kruzas (Tom Cruise) – 480 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir režisierius): „Interviu su vampyru: vampyrų kronikos“ (Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles), „Džeris Magvairas“ (Jerry Maguire), „Misija neįmanoma“ (Mission: Impossible), „Vanilinis dangus“ (Vanilla Sky), „Paskutinis samurajus“ (The Last Samurai), „Valkirija“ (Valkyrie).

Amžinai jaunas“ Tomas Kruzas dažnai yra žiniasklaidos dėmesio centre, kai kalbama apie pinigus ir aktorių mokesčius. Manoma, kad jis uždirba pinigus ne tik sau, bet ir scientologijos bažnyčiai. Tačiau neapykantos dalyviai dažnai pamiršta, kad kartais Kruzas turėjo dirbti už labai mažą atlyginimą.

2. Šahrukhas Khanas (Shah Rukh Khan) – 550 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai (kaip aktorius ir prodiuseris): „Geraširdis atims nuotaką“ (The Big-Hearted Will Take Away the Bride), „Širdis yra pašėlusi“ (The Heart Is Crazy), „Čenai ekspresas“ (Chennai Express), „Patikėk manim, aš esu čia“ (Trust me, I Am Here), „Veer-Zaara“.

Šahrukhas Khanas dėl priežasties vadinamas „Bolivudo karaliumi“. Savo kino karjerą jis pradėjo devintojo dešimtmečio pradžioje ir nusifilmavo daugiau nei 50 filmų. Tačiau filmai nėra vienintelis aktoriaus pajamų šaltinis: jis dalyvauja daugelyje reklamų ir yra bendradarbiavęs su „Pepsi“ bei „Nokia“. Khanas turi savo gamybos įmonę ir sėkmingą kriketo komandą Indijos „Premier“ lygoje.

1. Džeris Seinfeldas (Jerry Seinfeld) – 860 milijonų dolerių

Labiausiai finansiškai sėkmingi filmai: „Seinfeldas“ (Seinfeld), „Pažabok savo entuziazmą“ (Curb Your Enthusiasm), „Lui“ (Louie), „30 akmenų“ (30 Rock).

Seinfeldas savo karjerą pradėjo kaip komikas, dirbantis Niujorko klubuose aštuntajame dešimtmetyje. 1989 m. jis sukūrė „Seinfeldą“. Paroda vyko 9 sezonus, o jos finalą stebi daugiau nei 75 milijonai žmonių. Praėjusį sezoną aktorius už kiekvieną epizodą gavo po milijoną dolerių. Kiti Seinfeldo projektai taip pat yra pelningi – jis kuria daug filmų ir koncertuoja scenoje.

Taip pat skaitykite: 15 žymių moterų viešai prisipažinusių apie atliktus abortus

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: