Apple Vision Pro / Apple nuotr.

Po beveik 10 metų, technologijų milžinė „Apple“ paskelbė apie naują produktą – „Apple Vision Pro“. Produktas pristatomas daugiau nei įprasti papildantys realybės akiniai, tai kaip „erdvinis kompiuteris“.

„Vision Pro“ veikia su savo operacine sistema „visionOS“ ir yra su dviem ekranais, kurių bendras dydis yra 23 milijonai pikselių. Dėl to laisvų rankų įranga yra daugiau nei pajėgi tikrosios 4K raiškos. Dėl šių ekranų ir pritaikytos erdvinio garso sistemos Vision Pro bet kurią erdvę gali paversti asmenine kino teatru. Naujasis „Apple“ produktas – realybės akiniai „Vision Pro, ypatingi tuo, kad sugretina tikros ir papildytos realybės vaizdą tuo pat metu.

Užsidėję akinius vartotojai galės matyti realios aplinkos vaizdą, papildytą dažniausiai naudojamų aplikacijų ikonomis – pašto, žinučių, muzikos. Įrenginio valdymui nereikalingi papildomi valdikliai – funkcijos įjungiamos naudojantis akimis, rankomis, balsu. Pavyzdžiui, norint įjungti tam tikrą aplikaciją, užteks pažvelgti į jos ikoną ir programėlė atsidarys.

Žinoma, kaip ir kiti „Apple“ įrenginiai, tiek ir šis, turi didelę kainą. Ausinės, kurios bus parduodamos JAV kitų metų pradžioje, prasideda nuo 3 499 dolerių. Tie, kurie gali arba leisti prabangą, turės galimybę pasiekti „Vision Pro“ trimačią sąsają. Programos ir naršyklės bus rodomos viena šalia kitos tam tikroje erdvėje, atverdamos naujas galimybes atlikti kelias užduotis. Be filmų ir televizijos žiūrėjimo visiškai nauju būdu, vartotojai taip pat turės daugiau nei 100 „Apple“ Arcade žaidimų, kuriuos bus galima naudoti tokio dydžio ekrane, kokio jie nori.

Speciali aplinkos funkcija leidžia vartotojams pasinerti į nuostabius krašovaizdžius. Paprastu ratuko pasukimu vartotojai taip pat gali kontroliuoti, kaip jie yra prisijungę prie savo fizinės aplinkos. Artimieji taip pat gali būti labiau susieti per „FaceTime“, nes pokalbių metu jie atsispindi kaip „Persona“. Sukurtas naudojant pažangiausius Apple mašininio mokymosi metodus, jis atspindi veido ir rankų judesius realiuoju laiku.

 

Nors produkto kainą kai kuriems gali sukelti šoką, visgi, tokio tipo naujos technologijos kainuoja brangiai. „Apple Vision Pro“ tai prabangos lygis ir laikas parodys, ar toks, dar neregėtas „Apple“ išleistas įrenginys taps mūsų gyvenimo dalimi.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: