Kristijonas Bartoševičius. ELTA nuotr.

Vaikų seksualiniu prievartavimu kaltinamo eksparlamentaro Kristijono Bartoševičiaus advokatas teismo prašo išreikalauti papildomus įrodymus.

Prašymą dėl papildomų įrodymų išreikalavimo advokatas Olegas Šibkovas ketvirtadienį pateikė bylą nagrinėjančiam Panevėžio apygardos teismui.

„Mes manom, kad ikiteisminio tyrimo metu tie duomenys nebuvo surinkti, nors tie duomenys yra labai reikšmingi. Mes nežinome, dėl kokių priežasčių jie nebuvo rinkti, tačiau tie duomenys tikrai gali turėti labai didelės reikšmės nagrinėjamai bylai ir visai situacijai. Be to, mes manome, kad tų duomenų nebuvimas ikiteisminio tyrimo medžiagoje pažeidžia mūsų teisę į gynybą, kadangi prokuratūrai buvo žinoma apie tuos duomenis, tačiau dėl mums nežinomų priežasčių tų duomenų nėra ikiteisminio tyrimo medžiagoje. Tie duomenys gali charakterizuoti kitų proceso dalyvių parodymų patikimumą“, – Eltai sakė advokatas O. Šibkovas.

Jis patikino, kad šie papildomi įrodymai nėra prašymas apklausti naujus liudytojus. Advokato prašymas išsamiau nekomentuojamas, nes byla nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.

Ar patenkinti advokato prašymą, teismas paskelbs penktadienį.

Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė Eltai sakė, kad per posėdį ketvirtadienį buvo apklausti trys liudytojai, kitų liudytojų apklausos numatytos birželio 10 dieną.

„Liudytojų apklausos jau eina į pabaigą“, – Eltai sakė teismo atstovė.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Ingrida Steniulienė (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: