"Marvel" keršytojai

Pasaulis keičiasi, kartu su juo ir įvairios kino meno formos, tačiau ne visi geba susitaikyti su pokyčiais. Garsūs JAV kino režisieriai Francis Ford Coppola ir Martinas Scorsese užsipuolė „Marvel Sudios“ superherojų filmus, o po to patys sulaukė didelės kritikos bangos „Twitter“ socialiniame tinkle. Pasaulis, kuriame jie užaugo, arba tas, kuris egzistavo, kai jie buvo kaip kūrėjai, režisieriai, pasikeitė, ir senjorai tuo nepatenkinti.

Pastarąsias kelias savaites režisierius M. Scorsese kritikavo „Marvel Studios“ sakydamas, kad jie nėra „kinas“. „Teatrai tapo pramogų parkais. Tai viskas gerai, tačiau šia prasme nereikia įsiveržti į visai ką kitą”, sakė Scorsese. „Tai nėra mano dalykas, tiesiog nėra. Tai yra kitos rūšies filmų kūrimas.“.

Krikštatėvio“ režisierius Francis Ford Coppola pasekė pavyzdžiu ir įsitraukė į kritiką dėl superherojų filmų, pritardamas Martino Scorsese žodžiams: „Kai Martinas sako, kad „Marvel“ nėra kinas, jis teisus, nes tikimės ko nors išmokti iš kino, mes tikimės ką nors įgyti, šiek tiek nušvitimo, žinių, įkvėpimo“.

Jis pabrėžė, kad „kinas yra skirtas žmonėms, bandantiems perteikti emocinius, psichologinius išgyvenimus kitam žmogui“ Francis Fordas Coppola peržengė Martino Scorsese kritiką „Marvel“ filmams, pavadindamas kolegą režisierių „teisingu“ ir nepaprastai sėkmingą filmų franšizę pavadindamas „niekinga: „Martinas buvo malonus, sakydamas, kad tai nėra kinas. Jis nesakė, kad tai niekinga, o aš sakau, kad taip yra. Tai sukuria kitą auditoriją, kuri mano, kad kinas yra būtent tai.“

Martino Scorsese pradiniai komentarai, kuriuose jis teigė, kad „Marvel Studios“ filmai nėra „kinas“, paskatino įsikišti nemažai režisierių, įskaitant James‘ą Gunn‘ą, Joss‘ą Whedon‘ą, Kevin‘ą Smith‘ą ir kitus, kurie apkaltino tiek M. Scorsese, tiek F. F. Coppol‘ą esant nepakankamai atvirus ir teisingus. Juos pavadino nepagarbiais, nesuprantančiais, kiek daug kūrybos ir sunkaus darbo įdeda kiti žmonės. „Ne visi galės įvertinti superherojų filmus, net ir kai kurie genijai“.

Marvel Studios“ filmų „Geležinis žmogus“ režisierius Jon‘as Favreau kritiką priima ir sako, kad tokie režisieriai kaip Martinas Scorsese ir Francis Ford Coppola turėtų laisvai kritikuoti „Marvel“ ir superherojų filmus. „Šie du vaikinai yra mano herojai ir jie užsitarnavo teisę reikšti savo nuomonę“, – sakė J. Favreau. „Nedaryčiau to, ką darau, jei nemėgčiau. Jie man yra įkvėpimo šaltinis. Jie gali pareikšti bet kokią nuomonę, kuri jiems patinka.“ – tęsė „Marvel Studios“ režisierius ir scenaristas. CNBC interviu J. Favreau taip pat aptarė greitai besikeičiančią pramogų pasaulio aplinką, kuri, jo teigimu, sukuria „daug netikrumo“, bet ir „daug galimybių“. Visgi savo „Twitter“ paskyroje išreiškia ir nusivylimą: „Martinas Scorsese yra vienas iš mano mėgstamiausių filmų kūrėjų. Man labai gaila, kad jis taip vertina mano filmus“.

Po režisieriaus Martino Scorsese’o teigimo, kad „Marvel“ filmai nėra „kinas“, visos kino studijos režisieriai ir žvaigždės reaguoja į pastabas ir kai kuriais atvejais gina mega franšizę. Kai M. Scorsese kolega Francisas Fordas Coppola pavadino „Marvel“ filmus „niekingais“ – diskusija galėjo būti dar toli gražu nesibaigianti.

Taip pat skaitykite: TOP 20 geriausių visų laikų komiksų ekranizacijų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: