Serialo "Utopia" kadras

Virusas, konspiracijos teorijos, vakcinos, karantinas, visuotinė panika. Tai ne tik nūdienų aktualijos keliuose žodžiuose, bet ir tematika, vyraujanti 2020 metais pasirodžiusiame Amazon seriale „Utopija”. Distopinė, detektyvinė drama ekranus pasiekė padedant amerikiečių rašytojai Gillian Flynn, geriausiai žinomai už HBO mini serialą „Sharp Objects“ (2018) bei filmą „Gone Girl“ (2014). Tai autoriaus Dennis Kelly serialo, išleisto 2013 metais Didžiojoje Britanijoje, tokiu pačiu pavadinimu, amerikietiška adaptacija. Seriale vaidina iš įvairių kino filmų, tokių kaip „Say Anything“ (1989), „2012” (2009), gerai pažįstamas aktorius John Cusack.

Siužeto centre, labai panašiai kaip ir britiškoje šio serialo versijoje – grupė jaunuolių randa seną komiksų knygą, pavadinimu „Utopija“, kurioje galimai užkoduotos užuominos apie pasaulinius viruso protrūkius, ateitį pranašaujančios konspiracijos teorijos, kurios pamažu virsta realybe. Grupė stengiasi išgelbėti pasaulį nuo tragiškos lemties, bet neilgai trukus, jaunuolius ima persekioti itin pavojingos slaptosios organizacijos, siekiančios surasti knygą bei visais įmanomais būdais užkirsti jiems kelią.

Asociacijos su šiomis dienomis

Sparčiai plintanti pandemija, nusinešanti vis daugiau gyvybių, visuotinė panika, vakcinos kūrimas, protestai – visa tai ir dar daugiau vaizduojama seriale „Utopija“. Verta pastebėti, kaip tai bauginančiai, kartu pažįstamai skamba. Seriale vyrauja nemažai panašumų su 2020 – 2021 m. įvykiais. Būtent dėl to, šis serialas buvo nemažai apkalbamas kritikų. „Galbūt ateis laikas, kai „Utopija“ bus įvertinta tik kaip prastesnė britiško serialo amerikietiška versija, bet 2020 metai nėra tam tinkamas laikas. “ – portalui Slate rašė Matthew Dessem.

Serialo savalaikiškumas negalėjo būti geresnis… Ar blogesnis?

Pasaulinės pandemijos metu viešojoje erdvėje pasirodė diskusijos, tokiuose portaluose kaip „The New York Times“, „Vox“, apie panašios apokaliptinės tematikos kūrinius – pavyzdžiui, filmą „Užkratas” (2011), kurio siužetas turi nemažai panašumų su dabartimi. Todėl žiūrimų ir diskutuotinų laidų sąraše savo vietą galėjo atrasti ir „Utopija”. Aktualumo atžvilgiu, šis serialas buvo išleistas tarsi pačiu laiku. Dėl savo tematikos, greičiausiai, sulaukęs papildomų peržiūrų. Kita vertus, nors serialas ir buvo kuriamas dar gerokai prieš pasaulinę pandemiją, istorija, besisukanti aplink virusus, piktuosius mokslininkus, vakcinas ir milijardierių, kuris trokšta valdyti pasaulį, gali būti ne pati tinkamiausia šiomis dienomis. Tai rizika pasėti dar daugiau chaoso ir panikos į jau ir taip chaotišką pandeminį lauką.

Perdėtas žiaurumas

Tiesa, serialo kūrėjai tikrai pagailėjo empatijos savo veikėjams. Serijose vaizduojama ganėtinai daug žiaurumo, smurto, susišaudymų, kankinimų, kraujo. Gausu scenų, kurios kuria šoko efektą, bet neprideda istorijai papildomos vertės. Mėgstantys pasijuokti, taip pat ras ir šiek tiek komiško turinio. Verta pridurti, jog kelia abejonių ir tai, kokią nuotaiką iš tiesų norėjo sukurti serialo kūrėjai. Serijose gausu žiaurių smurto scenų, siužetas sukasi apie labai sudėtingas ir rimtas temas, tačiau visumoje tai kartais primena keistą juodojo humoro komediją. Linksma muzika pasigirstanti gana įtemptose scenose, veikėjų rimties trūkumas ir panašūs dalykai, kurie nukreipia dėmesį nuo apokaliptinio serialo fono.

Istorijos originalumas

Visgi, istorija apie grupę „moksliukų“, ieškančių atsakymų į konspiracinės komiksų knygos iškeltus klausimus, mėginančių išgelbėti pasaulį, o prie visa to dar mėginant pabėgti nuo blogiečių, kurie kėsinasi į jų gyvybę „pandeminio chaoso“ fone yra visai įtraukianti ir kartu netgi komiška. Visgi, kad geriau suprasti esmę, pirmiausiai vertėtų peržiūrėti britiškąją serialo versiją. Jungtinėje Karalystėje sukurta drama sulaukė daugiau liaupsių iš kritikų nei amerikietiškoji versija.

Amazon serialas buvo atšauktas po aštuonių serijų trukmės pirmojo sezono. Tuo tarpu, britiškoji serialo versija buvo atšaukta praėjus dviems sezonams. Anot Express.co.uk, vis dar nėra tiksliai žinoma kodėl serialas buvo atšauktas. Galima tik spėlioti ar taip nutiko dėl pernelyg artimų serialo asociacijų su šių dienų įvykiais, ar per mažo biudžeto. Manoma, kad taip galėjo įvykti dėl ganėtinai prastų serialo įvertinimų viešojoje erdvėje.

Taip pat skaitykite: 10 naujų serialų į kuriuos verta atkreipti dėmesį

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: