© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Teisingumo ministerija siūlo plačiau taikyti baudžiamą atsakomybę už kontrabandą – ji grėstų už disponavimą 19,5 tūkst. litų vertės nelegaliomis prekėmis (150 MGL).

Šiuo metu baudžiamoji atsakomybė gresia už kontrabandą, vertą 32,5 tūkst. litų (250 MGL).

Pasak Teisingumo ministerijos, baudžiamosios atsakomybės taikymo srities išplėtimas pasitarnautų kaip veiksminga prevencinė priemonė kovojant su kontrabanda.

Šiuo metu sučiuptiems su kontrabanda, neviršijančia 32,5 tūkst. litų, gresia tik administracinė atsakomybė. Didesnė kontrabanda užtraukia baudžiamąja atsakomybę, už kurią gresia bauda arba iki aštuonerių metų įkalinimo.

“Žinoma, kad praktikoje nemaža dalis kontrabandą gabenančių asmenų skaičiuoja gabenamų prekių vertę ir skaido krovinius, siekdami neviršyti 250 MGL vertės, taip apsidrausdami, kad kontrabandos sulaikymo atveju išvengs baudžiamosios atsakomybės”, – pataisas argumentuoja ministerija.

Siūloma nustatyti, kad administracine atsakomybe galėtų atsipirkti iki 19,5 tūkst. litų vertės kontrabanda disponuojantys asmenys. Nuo 19,5 tūkst. iki 32,5 tūkst. litų vertės kontrabanda galėtų užtraukti baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų, o už viršijančią 32,5 tūkst. litų – baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Be to, siūloma, kad kontrabandai gabenti naudojami automobiliai, kurie nepriklauso kontrabandininkui, galėtų būti grąžinami savininkui iki administracinio teisės pažeidimo bylos išnagrinėjimo. Tai esą padėtų išvengti situacijos, kai transporto priemonės savininkas patiria neproporcingas išlaidas.

“Dėl teisinio reguliavimo neužbaigtumo ir dėl jo pagrindu susiformavusios praktikos ne pažeidėjams priklausančių administraciniams teisės pažeidimams daryti panaudotų daiktų (ypač transporto priemonių) savininkų teisės administracinių teisės pažeidimų bylų procese dažnai lieka neapgintos”, – teigia Teisingumo ministerija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: