Filmo "The Watcher" kadras

Džo Čarbaniko (ang. Joe Charbanic) režisuotas filmas „Stebėtojas“ („The Watcher”) Lietuvos kino ekranus pasiekė 2001-jų metų pavasarį. Tai mistinis trileris, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka gerai visiems pažįstami aktoriai Džeimsas Speideris (ang. James Spader), Marisa Tomei ir Keanu Reeves.

Džoelis Kampbelas (akt. James Spader) yra policijos detektyvas, kuris po 8-ių metų, pilnų streso ir nusivylimų bandant pagauti serijinį žudiką, terorizuojantį Los Andželą, nusprendžia persikelti į Čikagą, kur tikisi gyventi gerokai ramesnį gyvenimą. Tačiau detektyvui nepavyksta pabėgti nuo savo didžiausio priešo. Žudikas Deividas Alenas Grifinas (akt. Keanu Reeves) pernelyg mėgaujasi savo žaidimu su policininku. Nors kuriam laikui jis buvo nustojęs vykdyti savo išpuolius, jis neatsispiria pagundai žudyti ir paterorizuoti savo priešą dar kartą. Jis siunčia Džoeliui Kampbelui savo būsimų aukų nuotraukas ragindamas jas išgelbėti, kol dar ne per vėlu.

Filmo produkcija buvo apipinta skandalais. Keanu Reeves, vienas pagrindinių filmo aktorių, teigė, jog jis prie filmo kūrybinės grupės prisidėti neturėjo jokio noro, tačiau buvo priverstas. Jo teigimu, vienas aktoriaus draugų suklastojo jo parašą ir negalėdamas įrodyti, kad tai – klastotė, buvo prieš savo valią priverstas filmuotis.

the-watcher-2000 Keanu Reeves

Kalbama, jog filmo scenarijus aktoriaus visiškai nedomino, tačiau nenorėdamas atsidurti teisme, jis sutiko vaidinti mistiniame trileryje. Prieš pradedant kurti kino filmą, Keanu Reeves buvo numatytas nedidelis vaidmuo, tačiau didžiai jo nelaimei, jo veikėjas tapo pagrindiniu siužeto blogiuku, šaltakraujišku žudiku. Taip pat sklandė gandai, jog aktorius tiesiog įsiuto sužinojęs, kad už šį darbą gaus net milijonu mažiau už Džeimsą Speiderį, su kuriuo dalinosi pagrindinius vaidmenis. Susaistytas legalių apribojimų, aktorius savo pyktį galėjo išlieti tik prabėgus metams nuo filmo premjeros.

The Wather

Kritikų ir žiūrovų „Stebėtojas“ buvo įvertintas nevienareikšmiškai. Dalis kritikų teigia gyvenime nematę blogesnio trilerio. „Negalima kaltinti aktorių. Jie istorijai suteikia daugiau spalvų, nei ji nusipelno“ – teigia Rodžeris Ebortas.

watcher-2000-david-allen-griffin-dr-polly-beilman-hostage-keanu-reeves-marisa-tomei

„Pasibaigus siaubui ir pasirodžius filmo titrams, pagaliau prieinam prie geriausios dalies – gailestingojo išsigelbėjimo“ – taip savo nepasitenkinimą filmu išreiškė Gregoris Veinkaufas. Nors kiti kritikai nebuvo tokie aršūs, ir neskubėjo visiškai nuvertinti kino juostos. Mūsų nuomone, filmas vertas peržiūros ir tai tikrai puiki galimybė pamatyti Keanu Reeves šaltakraujo piktadario vaidmenyje.

Spekuliacijų, kodėl filmas susilaukė tokių vertinimų, buvo ne viena. Dauguma žiūrėjusiųjų kaltino siužetą ir visas jo skyles, kiti – aktorių vaidybą, treti –mažą filmo biudžetą. Kad ir kaip bebūtų, kviečiame pažiūrėti filmą patiems ir susidaryti savo nuomonę. Šiuo konkrečiu atveju geriau vineną kartą pamatyti patiems, nei šimtą išgirsti.

Taip pat skaitykite: TOP 10 laukiamiausių 2019-ųjų metų filmų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: