Filmo "Problem Child" kadras

Komedija, kaip kino žanras, yra viena iš pačių populiariausių, tačiau tikrai gerų komedijų išleidžiama 3-4 per metus. Šiomis dienomis kiekvienas gali rinktis iš gausaus archyvo filmų, kurie sukelia rimtą kvatojimą. Bet ar yra tokių humoristinių kūrinių, kurie mūsų nevargintų su šiuolaikiniais tabu, kas kine galima, o kas ne? Klasika tapęs filmas „Sunkus Vaikas“ (Problem Child) mums drąsiai atsako – taip, tokių kūrinių tikrai yra.

Ši istorija mus sužavi savo paprastu šmaikščiu humoru: nieko nėra perdedama, nėra per daug akcentuojami seksualiniai juokeliai, kurių būna gausu šiuolaikiniuose filmuose. Tai yra tiesiog geras kūrinys, kuriuo galite mėgautis kartu su visa šeima. Jį surežisavo Denis Duganas, o prie scenarijaus dirbo Skotas Aleksanderis ir Laris Karašveskis.

Istorija taip pat nėra per daug paini, ją paprasta ir lengva sekti, tai yra didelis pliusas komedijai. Juk niekas nenori praleisti visų pokštų vien todėl, kad norint suprasti juos reikia įtemptai sekti siužetą. Čia to tikrai nėra ir kiekvienas žiūrovas gali atsipalaiduoti.

Pasakojama apie berniuką vardu Džiunioras (anglų kalboje „Junior“ reiškia „Jaunėlis“), kuris gyvena globos namuose kartu su kitais bedaliais vaikais ir juos prižiūrinčiomis vienuolėmis. Vargšui Džiuniorui teko sunkus gyvenimas, mat jį nuo pat pirmų gyvenimų akimirkų visi perdavinėjo it nunešiotą drabužį.

Kodėl berniuko visi atsisakė? Pasirodo, kad šis yra tikrai „velnių priėdęs“ padauža, kuris mėgsta krėsti įvairiausias šunybes, nekreipdamas dėmesio į galimas pasėkmes.

Galima tik įsivaizduoti, kaip sunku yra vargšėms vienuolėms. Net jos bandė vaiko atsikratyti (jo jau atsisakė net 30 šeimų!), tačiau nepavyko. Dievobaimingų moterų laimei, galiausiai neklaužadą įsisūnija vyras vardu Benas kartu su savo žmona Flo.

Filmas yra itin tinkamas žiūrėti su šeima ne tik dėl garantuotai gerai praleisto vakaro ar dviejų, mat yra keli filmai apie Džiuniorą, tačiau ir dėl vertybių, kurios yra nagrinėjamos. Retas kuris susimąstytų, kad viskas, ko nori mažasis niekadėjas, tėra nuoširdžios meilės.

Galima daryti prielaidą, kad tai šiokia tokia klišė filmuose apie blogiukus, kokie jie nesuprasti, tačiau šiame filme tai tikrai nėra lemiamas faktorius, pagal kurį reikia vertinti visą kūrinį.

Visos vaizduojamos istorijos metu, kur pasakotojas yra mažasis neklaužada, sukuriamas labai svarbus ryšys tarp berniuko ir jo naujojo tėčio. Panašu, kad Džiunioro niekas niekada nemylėjo ir nežiūrėjo į jį kaip į vaiką, kas yra kiek panašu ir į Beną, mat šio santykiai su savo tėčiu buvo ne ką mažiau prasti.

Galiausiai istorija baigiama laimingai – Džiunoras randa žmogų, kuris jį nuoširdžiai myli, o Benas turi sūnų, apie kurį visada svajojo.

Būtų kvaila galvoti, kad tokios pašėlusios asmenybės kaip Džiunioras istorija apsiriboti vienu filmu – šiuo metu jų yra net gi 3.

Antrajame filme mažajam velniukui metamas didelis iššūkis: tėtis, kuris jau dabar yra išsiskyręs, ieško naujos moters sau ir mamos sūnui. Bėda ta, kad berniukas tai mato kaip grėsmę jo ir tėčio santykiams, tad visoms vargšėms moterims nutinką įvairiausių „nelaimių“, kurios atrodo itin komiškai. Benui tenka ilgokai pasukti galvą, kad išsiaiškintų keblią situacija su sūnumi ir galėtų kurti naujus santykius be Džiunioro pavydo scenų.

Blogiausia yra tai, kad atstūmus paprastas ir eilines moteris į berniuko tėtį atkreipia dėmesį tikra „žiežula“, kuriai pasaulyje rūpi tik ji pati. Keblu, mat vaikas bando savo tėtį įspėti, kokia pikta pamotė moteris būtų, tačiau Benas sūnumi nebetiki. Atrodo, kad gelbėti savo kailį, mat mergina nekenčia vaiko, lieka pačiam nenaudėliui.

Negana to, kad moteriškės kėsinasi į tėtį, pagrindiniam herojui metamas dar vienas iššūkis – bendraamžė mergaitė, kuri yra ne ką mažiau pasiutusi, nei jis pats, krečia ne mažesnes šunybes ir net apkvailina ir išdūrinėja mažajį Džiuniorą.

Šis dviejų vaikų-uraganų susitikimas ir kiekviena konfrontacija džiugina žiūrovus, kad galiausiai niekšelis Džiunioras yra „pastatomas į vietą“ ne ką mažiau simpatiškos veikėjos nei jis pats. Kas yra itin keista yra tai, kaip siužetas sugeba nuvingiuoti taip, kad šie vaikai galiausiai tampa gerais draugais. Galbūt tai galima ir nuspėti, tačiau aplinkybės, kurios priverčia juos susivienyti tikrai yra netikėtos.

Kitas aspektas, kuris iš tiesų praturtina filmą tai yra puikiai parinkta muzika. Kaskart kai vyksta pasiruošimas išdaigai ar kai šioji vyksta, žiūrovus pasitinka maloni roko muzika. Sudaromas tobulas mažo blogiuko įvaizdis, kuriama nuotaika, koks šis yra nesutramdomas maištininkas prieš visuomenės normas.

Pirmasis filmas „Sunkus Vaikas“ buvo išleistas 1990 metais, o pasisekimo sulaukta tokio didelio, kad antroji dalis išleista jau kitais metais. Trečioji ir kol kas paskutinė frančizės dalis pasaulį juokino nuo 1995 metų.

Pagrindinį vaidmenį atlieka Maiklas Oliveris, berniuko tėtį vaidina Džonas Riteris, bjaurybė senelis yra Džekas Vardenas, Džiunioro priešininke tampa Ivian Švan, o grėsmingą galimą pamotę vaidina Larain Nevman.

Taip pat skaitykite: 50 komedijų, kurias būtina pamatyti per savo gyvenimą

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: