pexels.com archyvo nuotr.

Pasak Didžiosios Britanijos technologijų ekspertų, greičiau nei po 50 metų robotai šalyje atliks svarbų vaidmenį, bus ketvirtoji skubios pagalbos tarnyba ir padės žmonėms esant ekstremalioms oro sąlygoms. Numatoma, kad iki 2068 metų šimtai į žmogų panašių sutvėrimų bus naudojami ekstremaliose situacijose, kurios kelia pavojų žmonėms.

Turėdami 500 vyrų jėgą, neribotą ištvermę ir sugebėjimą dirbti nulinės temperatūros sąlygomis, jie atliks paieškos, gelbėjimo misijas ir atliks kitas praktines užduotis, kurių negali padaryti žmonės ir dabartinės technologijos.

Pasak mokslininkų, robotai, turėdami aukštą dirbtinį intelektą, galės atlikti pirmąją pagalbą, veš sužeistuosius į ligoninę ir pasiūlys žmonėms panašias „komforto paslaugas“. Robotai papildys policijos, ugniagesių, greitosios pagalbos tarnybas, padės krašto kariuomenei nacionalinėse nelaimės zonose ar avarijose.

Robotų kūrėjai teigia, kad pagalbos poreikis katastrofos metus paskatins naujoves ir sukurs kiborgų – būtybių, turinčių tiek organinių, tiek biomechatroninių kūno dalių.

Robotai

unsplash.com archyvo nuotr.

Spėjama, kad šios terminatoriaus tipo mašinos kasmet išsaugos tūkstančius gyvybių ir apsaugos nuo gyvybei pavojingos aplinkos.

Naujausios knygos „Septynių dangiškųjų naujovių įpročiai“ pristatyme J.K. Shore sakė: „Krizės metu naujovių diegimo poreikis ir naujoviškas mąstymas tampa vis svarbesnis nei bet kada. Laikas išryškino įvarius esamų technologijų trūkumus, kurių dauguma yra pasenusi, nesugeba susidoroti su ekstremaliomis sąlygomis ir temperatūromis. Inovatoriai ieškos būdų, kaip padėti visuomenei ir gelbėjimo tarnyboms. Nėra jokių abejonių, kad robotų kūrimas, o ypač kiborgas, bus pirmame plane.“ Jis paminėjo daugelį ypatingų oro sąlygų, kai dabartinės technologijos negalėjo apsaugoti žmonių, todėl mano, kad mokslas turi žengti į priekį ir kažką pakeisti.

Shore, kuris dirbo su Samsung, Philips, Electrolux inovacijų projektais teigė, kad robotai turėtų atlikti gyvybiškai svarbią pagalbą tiems, kuriems jos reikia. Jo nuomone, prioritetu taps robotai, kurie gali apsaugoti nuo branduolinių nelaimių iki stichinių katastrofų, kurie gali padėti žmonėms. Ir skirtingai nei esamos mašinos, ateities robotai konvertuoja kinetinį judesį į elektros energiją tokiu būdų suteikiant jiems neribotą spektrą ir ištvermę be žymių energijos nuostolių.

Taip pat skaitykite: Pasaulio mokslininkai įspėja apie „robotų – žudikų“ grėsmę

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: