© "Народные новости Витебска"

Baltarusijos mieste Vitebske pastatytas paminklas skirtas Lietuvos kunigaikščiui Algirdui atminti. Birželio 27-ąją dieną mieste vyksianti paminklo atidarymo ceremonija minės 1040-ąjį Vitebsko miesto jubiliejų.

Kunigaiščio Algirdo paminklas pastatytas miesto rotušėje priešais Vitebsko Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią. Paminklo autoriui, skulptoriui iš Minsko Sergėjui Bondarenko, prireikė beveik ketverių metų, kad sukurti šį nepakartojamą šedevrą.

Paminklas išties atspindi didžiojo kunigaikščio dvasią. Visa skulptūra nulieta aukso spalva, kunigaištis Algirdas pavaizduotas sėdintis ant savojo žirgo, jo kūną puošia apdengti šarvai. Kunigaiščio dešinė ranka pakelta aukštyn, ant kurios tupi sparnus išskleidęs bei pasiruošęs skristi sakalas.

LDK kunigaištis Algirdas yra svarbi asmenybė Baltarusijos istorijoje, mat prieš tapdamas Lietuvos didžiuoju kunigaiščiu, jis valdė Vitebsko kunigaištystę nuo 1318-ųjų metų iki pat 1345-ųjų. Labiausiai didysis kunigaištis žinomas dėl savo karo žygių į Maskvą, o pastarasis vykęs 1372-aisiais  metais pasibaigęs Liubutsko taikos sutartimi.

Valdant Algirdui prie Lietuvos buvo prijungta labai daug rytų ir pietryčių slavų žemių. Jai atiteko Kijevo, Podolės, Černigovo, Seversko Naugardo žemės, Smolensko žemių šiaurinė dalis, teritorijos Volgos aukštupyje.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: