© Wikimedia Commons nuotr.

Buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton yra Demokratų partijos iškelta kandidatė į JAV prezidentus. Tuo tarpu, kol D. Trumpas toliau pirmauja Respublikonų prezidento rinkimų kampanijoje, H. Clinton sustiprino savo pozicijas Demokratų stovykloje, rodo apklausos rezultatai.

Pirminiai prezidento rinkimai JAV yra labai svarbus dalykas. Per šiuos rinkimus Respublikonų ir Demokratų partijų kandidatai atskirose valstijose kovoja su kitais savo partijos iškeltais kandidatais dėl galimybės būti nominuotam partijos favoritu per nacionalinį partijos suvažiavimą. Pirminiai prezidento rinkimai JAV vyksta dvejopai: vienose valstijose partijos rinkikus (delegatus) renka partijos narių susirinkimas („caucus“ sistema), kitose už juos balsuoja visi gyventojai, reikšdami nuomonę visuotiniuose rinkimuose („primaries“).

H.Clinton palaikančių registruotų demokratų rinkėjų padaugėjo iki 60 procentų. Ši parama yra dvigubai didesnė nei artimiausiam jos varžovui Vermontui atstovaujančiam senatoriui Bernie Sandersui (Berniui Sandersui), rodo tyrimo rezultatai.

B.Sandersas, kuris save vadina demokratišku socialistu, siekia prisivilioti kairiųjų rinkėjų, nors jo labai sėkminga vasarą buvusi rinkimų kampanija, atrodo, išsikvepia ir jam sunkiai sekasi varžytis su H.Clinton. Tad buvusio JAV prezidento B. Clintono žmona galima sakyti vienareikšmiškai pirmauja Demokratų tarpe.

Tačiau dabar pasaulinėje spaudoje svarstoma, ar H. Clinton neperžengė ribų kalbėdama apie D. Trumpą.  „Jis tampa geriausiu ISIS verbuotoju“ – sakė ji. „Jie (ISIS kovotojai) ketina parodyti žmonėms filmuką, kuriame D. Trumpas įžeidinėja Islamą ir musulmonus tam, kad sutelktų daugiau radikalių džihadistų“. Savo ruožtu Trumpas reikalauja atiprašymo iš Clinton, teigdamas, kad tai netiesa. „JI meluoja apie viską. Jei ji bus JAV prezidentė, tai bus katastrofa.“

„Mes privalome užkirsti kelią Respublikonams nuo nusigręžimo nuo progreso, kurį mes pasiekėme“ – pridūrė buvusi JAV valstybės sekretorė.

Spėjama, kad H.Clinton rinkimų kampanija suksis apie viduriniąją klasę. Jos kampanijos vadovas Johnas D.Podesta, pranešdamas apie Clinton kandidatūrą, išreiškė paramą šiam socialiniam sluoksniui teigdamas, kad „mums reikia padaryti kažką, kad vidurinioji klasė vėl šį tą reikštų“.

Panašu, kad šios spėlionės pasitvirtino. Vienas iš Hillary ekonominių planų – kelti viduriniosios klasės pajamas. Ji teigia norinti sukurti stiprią, augančią JAV ekonomiką ir tai turėtų prasidėti nuo pajamų pakėlimo JAV darbininkams.

Taip pat šios kandidatės rinkimų kampanija teigia, kad ji visomis įmanomomis priemonėmis kovos prieš ISIS valstybę. „Mes turime atmesti baimę ir vietoj to rinktis sprendimą“ – teigia Clinton.

Paramą šiai kandidatei išreiškė ir dabartinis JAV prezidentas B. Obama. Pasak jo, H. Clinton būtų „nuostabi prezidentė“. „Ji buvo stipri kandidatė 2008 metais, ji buvo puiki mano rėmėja visuotiniuose rinkimuose, ji buvo iškili valstybės sekretorė, ji yra mano bičiulė. Manau, kad ji būtų nuostabi prezidentė“, – per vieną iš spaudos konferencijų Amerikų viršūnių suvažiavimo Panamoje metu sakė B.Obama.

Clinton laimėjimo atveju, ji būtų pirmoji JAV prezidentė moteris. Demokratų tarpe ji jau seniai buvo laikoma aiškia favorite tapti partijos kandidate 2016-ųjų prezidento rinkimuose. Panašu, kad dabar ji yra viena iš potencialiausių kandidačių užimti postą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: