Japonijoje dėl dažnai vykstančių žemės drebėjimų yra įprasta statyti namus, kurie būtų apsaugoti įvykus tokiems gamtos reiškiniams. Šis gamtos reiškinys nėra malonus knygų fanatikams, nes kai žemės drebėjimas siekia 5 balus pagal Richterio skalę, tai knygos nukrenta ant grindų, kas gali ne tik sužeisti namo šeimininkus, bet ir pridaro rūpesčių.

Taigi vienam Jokohamos gyventojui buvo išspręsta ši problema. Japonų architektas Šinsuke Fudžii suprojektavo minimalistinio stiliaus namą, kurio pasvirusi knygų lentyna apsaugo knygas žemės drebėjimo metu.

Modernistiniame namo interjere knygų lentyna tapo svarbiausiu objektu. Knygų lentynos plotis išsitęsęs visoje vakarinėje pasvirusioje namo sienoje. Šios interjero detalės aukštis siekia nuo grindų iki stogo sijų, kurios išryškina namo lubas bei sukuria modernistinį stilių.

Knygų lentyna pastatyta taip, kad be kopėčių galima būtų užlipti ir pasiimti sunkiai pasiekiamą knygą. Moderni lentyna yra ne tik interjero baldas, bet ir atlieka namo rėmo funkciją, kuris kartu su horizontaliomis lentomis neleidžia nugriūti namui.

Iš išorės namas apdailintas pilkos anglies spalvos metalinėmis vertikaliomis lentomis, o maži ir pailgi plastikiniai virtuvės bei valgomojo kambario langai suteikia šeimininkui privatumo. Aukštesni langai leidžia šviesai prasiskverbti į kambarius, sukuriant tobulą minimalistinę oazę knygų mėgėjams.

b2

Pasvirusi namo siena atlieka lauko skėčio funkciją, neleisdama lietaus lašams kristi ant įėjimo į namą. Nežiūrint tamsios namo išorės, kambarių interjeras yra šviesesnis: grindys ir sienų apdaila atlikta šviesios spalvos lentomis iš medžio.

b3

b4

b5

b6
b7

b8

Taip pat skaitykite: Hokaido salos kurorte įspūdinga pramoga turistams – ledo viešbutis [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: