Gal būt kurioje nors paralelinėje visatoje visgi Sacha Baronas Cohenas įkūnijo Fredie Merkurį ir jam pavyko. Norisi tuo tikėti.

Beveik prieš dešimtmetį iki Rami Maleko „Bohemijos Rapsodijos“ herojaus rolės perėmimo, „Borato“, „Diktatoriaus“ bei „Bruno“  pagrindinė žvaigždė ir režisierius Stephenas Frearsas planavo sukurti kitokią Fredžio Merkurio autobiografijos versiją.

„Bohemijos Rapsodija“ vis dar rodomas kino salėse nuo pernai metų lapkričio 2 dienos su dabar jau Oskaro laimėtoju Rami Maleku, kuris šiame filme vaidina Queen grupės lyderį ir roko legendą Fredį Merkurį. Tačiau, beveik prieš dešimtmetį, šią rolę norėjo įkūnyti komikas Sacha Baronas Cohenas, pagarsėjęs skandalingu filmu „Boratas“. Planuojamo Coheno filmo scenarijus prasidėjo nuo idėjų, pasisemtų iš Peterio Morgano „Karūnos“, aktorius įsitraukė į siužeto, apie grupę Queen ir jos legendinį „Live Aid“ pasirodymą, kūrimą.

Projektas pritraukė režisierių Sepheną Frearsą, kuris visai neseniai viešai aptarė šį neužbaigtą projektą. Prieš Frearsui perimant režisieriaus poziciją, Cohenas užrašė pirmąsias filmo idėjas. Režisierius sakė, kad Coheno filmo vizija buvo plati, ir atitiko Merkurio dvasią.

„Sacha norėjo sukurti labai estetiškai išraiškingą filmą, kuris, manau, Fredžiui Merkuriui būtų patikęs,“ sakė Frears vieno interviu metu. „Labai aštrus savo homoseksualiniu kontekstu ir daugybe scenų su nuogais aktoriais. Sacha mėgo visa tai.“

Projektas pritraukė Sony dėmesį, kai Cohenas buvo paskirtas Merkurio rolei. „Aš nesu tikras, ar Sacha buvo susidomėjęs nuo pat Sony įsitraukimo pradžios, bet tikrai buvo vienas momentas, kur (jis) buvo numatytas vaidmeniui, kai jis ir studios komanda susitiko su režisieriais,“ sakė buvęs Sony direktorius. „Tai buvo daugiau autobiagrafinis Fredžio gyvenimo pasakojimas nei visos grupės istorija. Nors dalis planuoto filmo akcentavo grupės pasisekimus ir nuosmukius, bet jie buvo apžvelgti tik iš Fredžio pusės.“

Frearsas sakė, kad, neilgai trukus, projektas greitai subyrėjo. Grupės nariai Brianas Mayjus ir Rogeris Tayloras turėjo „tam tikrą abejonę“ dėl Coheno vizijos. Jie jaudinosi, jog ji neišsaugos Merkury palikimą taip, kaip jie norėjo. Frearsas ir Cohenas buvo užsispyrę sukurti autobiografinį filmą, kurs būtų su R- reitingu.

„Visada galėjai numatyti, kad iškils bėdų su kitais grupės nariais,“ – sakė Frearsas. „Kadangi ne jie, o (Sacha) elgėsi gana siaubingai. Jie buvo daug labiau santūresni.“

Cohenas, po tam tikro laiko, paliko projektą nuošalyje, kai tapo aišku, jog Queen grupės nariai neturėjo jokio susidomėjimo sukurti aštrų filmą apie Fredžio Merkurio gyvenimą. Kaip buvo pasakyta Howardo Sterno laidoje, dalis grupės narių norėjo, kad filmas būtų apie visą Queen istoriją, įterpiant Merkury mirtį viduryje, ir,antrojoje filmo dalyje, tęsiant vis dar gyvenančių grupės narių istorijas.

„Nebus nė vieno asmens, kuris norės toliau žiūrėti filmą, kuriame dėl AIDS miršta pagrindinis veikėjas, ir toliau tęsiamas pasakojimas apie grupės narių istorijas,“ – tuo metu pakomentavo Cohenas.

Frearsas teigė, kad jis „iš dalies atsitraukė“ nuo filmo kūrimo, kai Cohenas nutraukė darbą. Po kiek laiko Malekui buvo duota ši rolė, ir, galutiniame variante, „Bohemios Rapsodija“ tapo ne tik sėkmingu, bet ir vienu labiausiai kritikuojamų filmų dėl perdėto pragražinimo ir supaprastinto požiūrio į Fredžio Merkurio gyvenimą.

Taip pat skaitykite: Retos Fredžio Merkurio ir jo vaikino archyvinės nuotraukos [+22 FOTO]

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: