Dokumentinio filmo "Silvana" kadras

Šių metų Kauno kino festivalio programą užbaigs filmas „Silvana“ apie žymiąją lietuvių kilmės Švedijos reperę, feminizmo ir žmogaus teisių aktyvizmo ikoną Silvaną Imam. Vienintelis šiol filmo seansas Kauno kino festivalyje, vyksiantis gruodžio 10 d., 17.30 val., laikinojoje „Romuvos“ kino salėje – „Silvanos“ premjera Baltijos šalyse.

Kauno kino festivalis turi ilgametę tradiciją savo programoje skirti dėmesį muzikai, keičiančiai pasaulį“, pasakoja festivalio direktorė Jurga Liutvinskienė. „Šiemet festivalio uždarymas vyks tarptautinę žmogaus teisių dieną. Mums atrodė akivaizdu, kas turėtų būti uždarymo filmo herojė – lietuvių kilmės reperė Silvana Imam, bekompromisė, išskirtinė asmenybė. Į Kauną šis filmas atkeliauja teisiai iš Amsterdamo dokumentinio kino festivalio, kuriame jį šiltai sutiko tiek žiūrovai, tiek kritikai“.

2016 m. Švedijos metų atlikėja išrinkta lietuvės ir siro dukra Silvana už apdovanojimą tiesioginiame eteryje padėkojo trimis kalbomis: švediškai, arabiškai ir lietuviškai. Tiesa, reperė prabilo žemaičių tarme. Anot atlikėjos, kurdama meną savyje ji visada turi tiek Lietuvą, tiek savo tėčio gimtąją šalį – Siriją.

Silvana still 2_credit Mantaray Film

Paklausta apie šio filmo kūrimo procesą, Silvana nusijuokė: „Niekas iš mūsų nežinojo, kad šis filmas taip išpopuliarės. Mes nežinojome, kad jo premjeros įvyks kino salėse visame pasaulyje“, teigė reperė. „Kai buvau paklausta dėl filmavimo, maniau, kad filmavimo grupė mane filmuos porą dienų. Bet filmuojant aš pati užaugau kaip menininkė ir dienos tapo savaitėmis, savaitės tapo mėnesiais, mėnesiai tapo metais…“

Silvana Still 9_credit Adam Falk

Silvana“ – šansas iš arčiau pažvelgti į šią išskirtinę muzikantę. Silvana užvaldė Skandinaviją kaip audra su bekompromisiais pareiškimais prieš visas priespaudos formas, aštriais dainų žodžiais ir dėmesiu socialinėms problemos, taip įkūnydama jaunosios kartos balsą. Filmo antraštė „väck mig när ni vaknat“ (prižadink mane, kai prabusi) – citata iš populiarios Silvanos dainos. „Augdama klausiau daug hip hopo ir save atrasdau kai kuriuose dainų žodžiuose,  bet ne iki galo – dauguma dainų žodžių buvo parašyta vyrų ir skirti vyrams. Aš ėmiau kurti muziką, nes tokių kaip aš muzikos industrijoje nebuvo. Aš žinojau, kad mano balsas turi būti išgirstas, nes tokių kaip aš yra daugiau. Aš privalėjau mus visus atstovauti“, teigia Silvana.

Silvana Still 7 credit Mantaray Film

Režisierių Mika Gustafson, Olivia Kastebring ir Christina Tsiobanelis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės: apdovanojimus, savasties paieškas, kone mitinį ryšį su Beatrice Eli, garsiąja Švedijos dainininke bei santykį su mama lietuve.

Silvana still 8 credit Mantaray Film

Tačiau po metų rampos šviesoje, Silvana palūžta: jai nusibosta būti ženklinamai „stiprios moters etikete“ ir ji nusprendžia atskleisti kitą savo pusę, įrodančią, kad nėra superherojų – yra tik žmonės. Šis žvilgsnis į lietuvių kilmės Švedijos muzikos ikoną – bekompromisis, kaip ir pati Silvana.

Anot filmų režisierių Mikos Gustafson, Olivios Kastebring ir Christinos Tsiobanelis, jų tikslas buvo papasakoti universalią istoriją apie meilę ir pastangas būti savimi: „šis filmas – tai galimybė sukurti diskusiją apie lyčių roles, vienos lyties žmonių santykius ir dar nepapasakotas istorijas. Bet jis taipogi yra revoliucijos, kurioje jaunos moterys tampa socialinės kaitos ir meninės kūrybos lyderėmis“.

Kaune kino festivalio renginiai ir filmų seansai  vyks iki gruodžio 13 d. „Romuvos“ laikinojoje kino centro salėje, KTU Kultūros ir renginių  centre bei Kauno menininkų namuose. Vilniuje festivalis viešės gruodžio 7-13 d. kino teatre „Pasaka“. Panevėžyje festivalis gruodžio 15-17 d. vyks kino teatre „Garsas“. Visa festivalio programa – www.kinofestivalis.lt.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, Kanados vyriausybė ir kiti partneriai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: