Pirmą kartą padėkota Kauno bibliotekoms už darbą?

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-09-21 08:45

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

„Dirbu bibliotekoje 20 metų, pirmą kartą sulaukėme tokio dėmesio“, – sakė Kauno bibliotekos jaunimo, meno ir muzikos skyriaus vedėja Edita Šilakauskienė. Kauno jaunimo mokykla atsigręžė į bibliotekas ir jų darbuotojų, kartais nematomą ar nepastebimą, knygų saugotojų darbą. Mokiniai aplankė dešimt skirtingų Kauno bibliotekų, tarė „ačiū“ ir įteikė simbolines mokinių dovanas.

Gerumo akcija „Su meile“ tikslas pareikšti nuoširdžią padėką už tai, kad bibliotekos išlieka savo rajonų kultūros centrais, kad pritraukia visus nuo mažiausio skaitytojo iki senjoro, kad durys atvertos plačiai kiekvienam kauniečiui. Šiai akcijai Kauno jaunimo mokyklos mokiniai ruošėsi iš anksto: lipdė iš molio įvairius suvenyrus, jiems padėjo keramikos mokytojai Loretai Kvietkauskienei.

„Perskaitę jūsų laišką net susigraudinome“, – nuoširdžiais žodžiais pasitikdama sakė Virginija Jurkšaitienė. Iš tiesų bibliotekininkės stebėjosi šia akcija, teiravosi, kaip kilo ši idėja. Pasak „Aušros“ bibliotekos vedėjos Reginos Markevičienės, yra nusivylusi kolegijomis ir aukštosiomis mokyklomis, kurios nėra suinteresuotos bendradarbiauti ir pasidžiaugė jaunimo mokyklos iniciatyva.

thumbnail_Maz-01

Organizatorių archyvo nuotr.

Tam, kad bibliotekos būtų dar jaukesnės, bibliotekininkės pačios išsirinko suvenyrą: vienos pasiėmė tai, kas pirmiausia krito į akį, kitos ieškojo simbolių. Pavyzdžiui, Aleksoto bibliotekininkės pasirinko vėžlio suvenyrą: „Jis simbolizuoja ilgaamžiškumą, išmintį. Tam, kad mūsų draugystė tęstųsi.“

thumbnail_Maz-29

Organizatorių archyvo nuotr.

Mokyklos komanda tikėjosi užsukti į kiekvieną biblioteką labai trumpam, tačiau dėl šilto darbuotojų bendravimo viešnagės užsitęsė. „Visos bibliotekos norėjo aprodyti savo patalpas, pabendrauti, papasakoti apie renginius, naujoves“, – dalinosi įspūdžiais organizatoriai.

thumbnail_Maz-08

Organizatorių archyvo nuotr.

Reikia pasidžiaugti, kad bibliotekos tampa modernesnės, bet neužmiršta savo šaknų. Komanda atvažiavusi į Lampėdžių padalinį, pasijuto kaip namuose: nedidelis namelis, į kurio medines duris norėjosi pasibelsti, o ne įeiti, kaip į įprastą instituciją, židinys, jaukus senų knygų kvapas. Kitos bibliotekos tampa išmanesnės: didelės erdvės, kompiuteriai, vaikų žaidimų kampeliai, ekranai filmų peržiūrai ar net „x-box“ žaidimai.

thumbnail_Maz-49

Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno jaunimo mokykla aplankė 10 bibliotekų: Šančių, Aleksoto, „Aušros“, Girstupio, Lampėdžių, Panemunės, „Šaltinio“, Šilainių, Jaunimo, meno ir muzikos skyrių bei vaikų literatūros skyrių. Pasak organizatorių, aplankytos mažesnės, atokesnės Kauno bibliotekos. „Galbūt kitos mokyklos pasinaudos šiuo pavyzdžiu ir aplankys kitas? Jei ne, akcija „Su meile“ bus pratęsiama rodant pavyzdį, kaip svarbu padėkoti bibliotekoms ir paskatinti toliau dirbti sėkmingai“, – sakė organizatoriai.

Živilė Milerytė

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt