(c) Festivalio organizatorių archyvo nuotr.

Šiaurės dvelksmas nebūtinai turi būti šaltas – tai įrodys temperamentingas norvegų grupės „Ola Kvernberg Trio“ koncertas šeštadienį, spalio 3 dieną 23 val. Kauno klube „Liberty Pub“ (Putvinskio g. 48). Šios trijulės lyderis Ola Kvernbergas – ypatingas Tarptautinio Kauno kino festivalio svečias. Jis sukūrė muziką filmui „Šiaurė“, kuris bus parodytas seminaro ir susitikimo su Ola bei dar dviems kino kompozitoriais – švedu Eriku Enockssonu ir islandu Johannu Johannssonu. Seminaras „Šiaurės garsai kine“ vyks spalio 3 d. 11 val. 101 meno galerijoje.

„Ola Kvernberg Trio“ buvo įkurta 2000 metais, tuo metu joje grojo smuikininkas Ola Kvernbergas kartu su kontrabosininku Steinaru Raknesu ir amerikiečiu gitaristu Dougu Raney. Pastarąjį 2004 m. pakeitė švedų būgnininkas Erikas Nylanderas ir taip nusistovėjo dabartinė grupės sudėtis, kuri kitą šeštadienį pasirodys Kaune.

Ola užaugo muzikų šeimoje. Grojimo smuiku tradiciją jis perėmė iš mamos ir senelio. Nuo 6 metų atlikėjas studijavo klasikinę ir liaudies muziką, kol būdamas 16 metų atrado džiazą ir susidomėjimo improvizacija neprarado iki šiol.

Trio repertuare šiandien daugiausiai Olos kompozicijos – unikalus skambesys sukuriamas maišant bibopą, folką bei džiazą. Prieš dvejus metus visi kritikai liaupsino „Ola Kvernberg Trio“ debiutinį albumą „Night Driver“. Pats Ola Kvernbergas dalyvavo daugiau kaip 15 albumų įrašuose ir važiavo į turus daugiau nei su 30 muzikos žvaigždžių (Jimmy Carlu Blacku, Joshua Redmanu, Erlendu Skomsvollu ir kitais). Be to, jis sukūrė garso takelį filmui „Šiaurė“, apdovanotam šių metų Berlyno kino festivalyje.

Neseniai pasirodė ir naujas „Ola Kvernberg Trio“ įrašas „Folk“. Jame Ola dar kartą įrodo savo talentą nutiesti tiltus tarp skirtingų žanrų, kuriuos kai kurie laikytų nesuderinamais.

Vėlyvą šeštadienio vakarą „Liberty Pub“ prisipildys žaismingų ir energingų džiazo melodijų, paskanintų norvegiškais liaudies motyvais. Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia spalio 3 d. 23 val. ateiti visus ne tik kino, bet ir muzikos gurmanus.

Primename, jog Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks spalio 1-14 d. Kaune, kino teatre „Romuva“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: