@ Ievos Budzeikatės nuotr. / KaunoZinios.lt

Antano Guogos paramos fondo ir Lietuvos kariuomenės bendras projektas „2% mūsų kariuomenei“, kuriuo buvo raginama piliečius skirti 2 proc. nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos kariuomenei, padėjo išauginti gyventojų paramą ginkluotosioms pajėgoms septynis kartus. Tai rodo preliminarūs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys.

„Aiškesnio signalo negalėtų ir būti. Mes remiame savo kariuomenę. Esame brandi, užaugusi tauta, kuri pasitiki savimi, savo kariais ir jais didžiuojasi. Žmonių pilietinį aktyvumą skatinęs projektas „2% mūsų kariuomenei“ – puikus pavyzdys, kad galime sąmoningai rūpintis savo saugumu“, – sako projekto iniciatorius Europos parlamento narys Antanas Guoga. Jo teigimu, nors Lietuva yra dalis stipriausio pasaulyje karinio aljanso – NATO, kuris garantuoja šalies saugumą, tačiau pastangos patiems stiprinti savo saugumą yra svarbios. Ir ne tik tarptautiniams partneriams, pirmiausia – mums patiems.

Šiais metais už iš gyventojų paramos gautas lėšas Lietuvos kariuomenė panaudos savo techninės bazės stiprinimui. Ketinama surinktą sumą pridėti prie kitų įsigijimams skirtų lėšų ir aprūpinti karius reikalinga šiuolaikiška, inovatyvia technika, pavyzdžiui, kolimatoriniais (optiniais) taikikliais automatiniams ginklams ar naktinio matymo prietaisais.

Kad ne tik finansinė šalies žmonių parama, o dar labiau – moralinis palaikymas yra stipri motyvacija kariams dar nuoširdžiau atsidavus atlikti pareigą Tėvynei, tvirtina ir Lietuvos kariuomenės pulkininkas Valdemaras Rupšys. „Galima tik pasidžiaugti tokiomis, kaip ši, vykdomomis akcijomis, per kurias  vis daugiau Lietuvos žmonių išreiškia savo poziciją, yra neabejingi krašto apsaugai ir gynybai bei gali prisidėti prie bendros bei saugios gerovės kūrimo.“, – įsitikinęs pulkininkas.

Šiais metais 6924 Lietuvos Respublikos piliečiai pateikė prašymus pervesti dalį pajamų mokesčio šalies kariuomenei. „Rezultatas geras. Tikrai daug Lietuvos žmonių atsiliepė į mūsų raginimą. Ir net LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat savo 2 % nuo sumokėtų mokesčių skyrė Lietuvos kariuomenei!”, – sako A. Guoga. Pagal pateiktus piliečių prašymus preliminariais VMI skaičiavimais iki š.m. lapkričio 15 d. kariuomenei būtų pervesta 278 tūkstančių eurų paramos. 2014 metais Lietuvos Respublikos piliečiai (977) taip pat finansiškai parėmė Lietuvos kariuomenę, skirdami dalį nuo sumokėto GPM. Ši ir kita privačių asmenų parama, siekianti 39 tūkstančių eurų, buvo panaudota individualiai kario apsaugai skirtų šarvinių liemenių įsigijimui. Manoma, kad ankstesnio gana pasyvaus žmonių apsisprendimo skirti 2% nuo GPM kariuomenei priežastis – mažas informuotumas apie tokią galimybę.

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktos reklamos monitoringo analizės duomenimis, projektas „2% mūsų kariuomenei“ buvo tarp trijų aktyviausiai matomų socialinių projektų Lietuvoje per pirmus aštuonis šių metų mėnesius.

„2% mūsų kariuomenei“ – pilietiškas Antano Guogos paramos fondo ir Lietuvos kariuomenės bendras projektas. Projekto partneriai – Delfi ir Lietuvos televizija. Informacinės akcijos vykomiestuose, aktyvi kampanija Vilniaus knygų mugėje, socialiniuose tinkluose. Prie akcijų prisidėjo šimtai savanoriaujančių jaunų žmonių ir karių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: