© Dž. G. Barysaitės / prezidente.lt arch. nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo sudaryti jaunimui savarankiškai ir be jokių tarpininkų atlikti praktiką, įgyti darbo įgūdžių ir lengviau susirasti darbą.

Šalies vadovė siūlo keisti Užimtumo rėmimo, Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymus, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

Užimtumo rėmimo įstatymo pataisomis siūloma asmeniui nuo 16 iki 29 metų suteikti teisę savarankiškai ir be jokių tarpininkų sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu. Bendra tokios praktikos trukmė galės būti iki 4 mėnesių per vienerius metus. Dabar galimybė jaunimui atlikti praktiką yra tik tose įmonėse ar įstaigose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį.

Tyrimai rodo, kad per 70 proc. universiteto studentų patys ieško praktikos vietos, nes universitetai nėra sudarę pakankamai trišalių praktikos sutarčių ir neužtikrina praktikos vietų visiems jos siekiantiems.

Šiuo metu pats praktiką susiradęs studentas nėra draudžiamas nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu. Todėl D.Grybauskaitė teikia Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisas, kuriomis siūloma savarankiškai praktiką atliekančius jaunus žmones drausti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu bei sveikatos draudimu valstybės lėšomis.

Naujausiais duomenimis, jaunimo nedarbas Lietuvoje yra beveik dvigubai didesnis negu bendras nedarbo vidurkis – šiuo metu darbo šalyje neturi 21,2 proc. jaunimo, o bendras nedarbo lygis – 12,5 procento

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: