Organizatorių archyvo nuotr.

Kulautuvos pagrindinė mokykla kartu su Kulautuvos jaunimo centru baigė įgyvendinti projektą, kuris įgalino atnaujinti dalį mokyklos patalpų ir jose įkurti vaikų dienos centrą su atvira erdve jaunimui.

Praėjusį pirmadienį įvyko šio centro atidarymo iškilmės. Mokyklos direktorė Rima Kučinskienė pasidžiaugė, kad atsiradusios šiuolaikinės erdvės yra stimulas visai bendruomenei: mokykloje daugėja vaikų, ypač džiugina technologijų kabinetas, suremontuota sporto salė su šiuolaikiniais treniruokliais, įrengta laipiojimo sienelė.

Dienos centras teikia socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugas, atitinkančias vaiko, jaunuolio ir jo šeimos narių poreikius, padeda vaikams ir jaunimui adaptuotis šeimoje bei visuomenėje, skatina jaunus žmones dalyvauti įvairiose veiklose, ugdo jų socialinius įgūdžius. Čia organizuojamos individualios ir grupinės konsultacijos, sporto varžybos, galima turiningai leisti laisvalaikį.

Vaikų dienos centre mažieji galės leisti laiką iškart po pamokų – nuo 12 iki 18 val., jaunimo centre  jaunuoliai iki 29 m. bus laukiami iki 21 val. Kulautuvoje nėra viešų sporto salių, todėl naujajame centre sportuoti galės visi bendruomenės nariai. Į sporto užsiėmimus, pasak organizatorių, bus privaloma registruotis iš anksto. Per dieną centre galės laiką leisti iki 120 žmonių.

Projektas buvo finansuojamas pagal 2009 –2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas. Jo įgyvendinimas kainavo beveik 241 tūkst. Eur, 130 tūkst. Eur. skyrė savivaldybė.

Šventėje dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad Kulautuva, kartu su Kačergine ir Zapyškiu siekia gauti kurortinės teritorijos statusą, todėl čia vyksta dideli pokyčiai. Tądien miestelyje buvo atidaryta moderniausia šalyje Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninė. Miestelyje išgręžtas mineralinio vandens gręžinys.

Į Kulautuvą galima atvykti rekonstruotu keliu, kuris tapo saugesnis ir patogesnis, kelininkai taip pat pasirūpino dviratininkais ir pėsčiaisiais. Kitąmet šalia kelio bus įrengtas apšvietimas.

Gera žinia dviratininkams – iš Kulautuvos iki Šilelio kaimo jau galima atminti dviračiu. Šią atkarpą planuojama sujungti su Kauno miesto dviračių trasomis.

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: