Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Kauno apylinkės teismas dalinai patenkino Kultūros paveldo departamento (KPD) ieškinį ir įpareigojo priteisti iš Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio ir jo sūnaus vadovaujamos bendrovės „Kauno saulėtekis“ darbų vadovo beveik 34 tūkst. eurų. Šis sprendimas buvo priimtas dėl to, nes meras savavališkai nugriovė Kačiūniškės dvare buvusius tvartą ir svirną, kurie buvo įtraukti valstybės saugomų vertybių sąrašą.

„Teismas nusprendė ieškinį tenkinti, priteisti solidariai iš atsakovų 33 tūkst. 995 eur. ir 54 ct. žalos atlyginimo. Teismas netenkino žalos atlyginimo. Teismas netenkino ieškovo reikalavimo priteisti žalos atlyginimą iš uždarosios akcinės bendrovės „Kauno Saulėtekis“, – antradienį žurnalistams teigė teisėja Daina Lisaitė.

Teismas žalą atlyginti įpareigojo V. Matijošaitį ir bendrovės „Kauno saulėtekis“ statybos darbų vadovą Andrių Šumską.

Šį teismo sprendimą V. Matijošaitis ir A. Šumskas turi teisę apskųsti – tam numatytas 30 dienų terminas.

„Sunaikinus svirną ir tvartą buvo negrįžtamai prarasti nepažinti mokslinių duomenų šaltiniai ir švietimo bei ugdymo priemonės. Valstybė prarado galimybę atlikti tyrimus moksliniu pažinimo tikslų. Byloje nustatytos atsakovų V. Matijošaičio ir A. Šumsko civilinės atsakomybės sąlygos“, – informavo teisėja.

V. Matijošaitis su teismo sprendimu nesutinka

Savo ruožtu Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius leido suprasti, kad V. Matijošaitis svarsto teismo sprendimą apskųsti.

„Čia tik pradžia“, – Eltai perduotame komentare teigė V. Matijošaitis.

Kartu meras pažymėjo, kad apie situaciją jau yra pasisakęs internete ir nurodė svetainę kaciuniske.lt, kurioje aprašo Kačiūniškės sodyboje nuveiktus darbus.

ELTA primena, kad dėl sunaikintų kultūros vertybių Kačiūniškės dvaro teritorijoje, Kultūros paveldo departamentas (KPD) padavė į teismą Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį, jo sūnaus Šarūno vadovaujamą įmonę „Kauno saulėtekis“ bei jos statybų vadovą.

Portalo Delfi atliktame tyrime skelbiama, kad Kauno miesto meras nugriovė be jokių leidimų ir projektų pervarkytame Kačiūniškės dvare buvusius tvartą ir svirną, kurie buvo įtraukti valstybės saugomų vertybių sąrašą. Teigiama, kad kitus teritorijos pastatus V. Matijošaitis tvarkė be leidimų ir suderintų projektų.

Kaip skelbiama publikacijoje, darbus atliko su V. Matijošaičiu susijusi bendrovė „Kauno saulėtekis“.

KPD 2019 m. suskaičiavo, kad nugriovus vertybes padaryta žala siekia 34 tūkst. eurų.

V. Matijošaitis Kačiūniškės dvarą įsigijo iš Kauno rajono savivaldybės 2016 m., jau pradėjęs eiti Kauno miesto mero pareigas. Kartu su 47 metams išnuomotu žemės sklypu politikui atiteko 2 gyvenamieji namai ir 5 ūkio pastatai, sandorio suma siekė 96,3 tūkst. eurų.

Anot Delfi, dvaro tvarkymo darbai pradėti 2017 metais.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: