Organizatorių archyvo nuotr.

Neregėtais tempais auganti Užliedžių seniūnija kelia vis naujus iššūkius Kauno rajono vadovams. Praėjusį ketvirtadienį apsilankę šioje seniūnijoje jie nusprendė imtis pertvarkos.

„Visa Lietuva nyksta, o pas mus priešingai – kiekvieną savaitę gyvenamąją vietą deklaruoja mažiausiai 20 asmenų“, – pasakojo seniūnas Irmantas Šumskas.

Praėjusių metų pabaigoje Vijūkų kaime atidarytame 7 grupių vaikų darželyje klega 130 mažylių. Tačiau įstaiga jau nesutalpina visų norinčiųjų – poreikiams patenkinti reikėtų dar beveik 200 vietų. Darželio direktorė Giedrė Jašinauskienė džiaugėsi naujomis erdvėmis ir kartu guodėsi, kad kasdien auga tėvų prašymų kalnas.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir administracijos direktorius Antanas Nesteckis su komanda apžiūrėjo seniūnijoje esančias savivaldybės patalpas ir diskutavo apie galimybes jas geriau pritaikyti bendruomenės reikmėms.

Užliedžių gyvenvietėje, Ledos gatvėje esančiame pastate glaudžiasi seniūnija, medicinos punktas, laisvalaikio salė ir Domeikavos gimnazijos skyrius, kuriame mokosi 50 pradinukų.

Medicinos punktas įsikūręs ankštose patalpose, čia labai reikėtų odontologo, kitų paslaugų.

Laisvalaikio salė suremontuota, joje vyksta parodos, koncertai, bendruomenės renginiai. Tačiau sovietmečiu statytas pastatas apsilaupęs ir nejaukus. „Bet kokiu atveju jį reikėtų tvarkyti“,- pabrėžė V. Makūnas.

Plėstis į plotį būtų sudėtinga, nes sklypas nedidelis, be to, nesinori naikinti sporto aikštyno. Savivaldybės vadovai svarstė, kad logiškiausia būtų pastatyti trečią aukštą, o visą pastatą apšiltinti ir modernizuoti.

Senasis Giraitės vaikų darželis – dar labiau apgailėtinos būklės: jis neturi normalių pamatų, grindys ir vamzdynai supuvę. Remontuoti, griauti ar parduoti? Į šiuos klausimus Kauno rajono vadovai kol kas neskuba atsakyti. „Manau, kad visus sprendimus reikėtų priimti pasitarus su bendruomene“,- kalbėjo A. Nesteckis.

Pasitarimo dalyviai apžiūrėjo ir naujojo Vijūkų darželio aplinką. Šalia verda gyvenamųjų namų statybos. Gretimame sklype būtų galima statyti darželio priestatą. Vis dėlto rajono vadovai sutarė iš pradžių surengti gyventojų apklausą, padiskutuoti su bendruomene ir tik po to teikti siūlymus savivaldybės tarybai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: