© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vis daugiau lietuvių savo namų duris atveria išmaniesiems robotams. Robotai vejapjovės – ne išimtis. Jie puikiai susitvarko su įvairaus ploto ir sudėtingumo landšaftu, dirba savarankiškai ir visiškai neteršia aplinkos! Nors vejapjovės robotai yra puikūs pagalbininkai, juos vis dar gaubia gana daug mitų. Juos išsklaidyti sutiko buitinių robotų ekspertas, Lazyhouse.lt įkūrėjas Aleksej Traškin.

  1. Vejapjovės robotai yra labai brangūs. Neteisinga ir net nelabai įmanoma lyginti įprastų vejapjovių, stumiamų rankomis, su visiškai savarankiškai dirbančiais robotais. Robotas – yra kompiuteris, pats atliekantis visus vejos pjovimo darbus, todėl jo kaina didesnė nei darbo įrankių – įprastų vejapjovių. Tačiau gera žinia ta, kad robotams vis labiau integruojantis į žmonių buitį, atsiranda vis didesnis jų pasirinkimas ir didėja konkurencija tarp gamintojų: rinkoje atsiranda vis daugiau robotų gamintojų, senesni modeliai nuolat keičiami naujais. Kaip ir kiti išmanieji robotai, savarankiškos vejapjovės yra ypač naudingos. Šiais metais 5-6 arų sklypui galima įsigyti kokybišką robotą vejapjovę už mažesnę nei 1000 Eur sumą. Anksčiau kainos buvo gerokai didesnės.
  2. Sudėtingas paruošimas darbui. Vejapjovės robotai, kitaip nei įprastos žoliapjovės, prieš pjaunant veją pirmą kartą, turi būti tinkamai suprogramuoti. Tačiau šis procesas nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Robotą vejapjovę, sekdami instrukcijas, galite susiprogramuoti patys arba už nedidelį papildomą mokestį šį darbą perleisti savo srities profesionalams. Prieš įsigyjant robotą vejapjovę rekomenduojama pasidomėti, ar jis jau yra iš dalies suprogramuotas gamykloje. Jei yra galimybė, t.y. jūsų sklypas yra nesudėtingos konfigūracijos ir neturi daug augmenijos, prioritetą teikite iš dalies suprogramuotiems modeliams. Jie sklypas yra gana sudėtingas, rekomenduojame remtis profesionaliomis paslaugomis, taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir gausite geriausią efektą už sumokėtus pinigus.
  3. Vejapjovės robotai „išmina“ veją. Šis mitas irgi neatitinka tikrovės. Visų pirma, jie kur kas lengvesni nei žmonių valdomos žoliapjovės ar traktoriai. Jų svoris paskirstytas tolygiau, o ratai suprojektuoti taip, kad turėtų kuo mažiau nepageidaujamos įtakos vejai. Be to išmaniosios žoliapjovės, kaip ir kiti išmanieji robotai, turi ištobulintą navigacijos sistemą, kuri robotą vejapjovę ne tik „vedžioja“ pačiu efektyviausiu keliu, bet leidžia vejai atsigauti po kiekvieno roboto pravažiavimo.. Dėl šios sistemos, robotas vejapjovė neišdrasko vejos, o atvirkščiai stipriną žolės sluoksnį, kas kartą dar ir patręšdamas šviežia žole.
  4. Vejapjovės robotai yra nesaugūs naudoti. Netiesa. Gamintojai robotų saugumui teikia aukščiausią prioritetą. Robotai žoliapjovės turi daugybę daviklių, kurie identifikuoja kliūtis ir akimirksniu reaguoja į pasikeitusią situaciją (pvz. veikiančio roboto pakėlimą) kad tiek pats robotas, tiek jį supanti aplinka būtų saugūs.
  5. Robotai vejapjovės – yra vienas iš labiausiai vagiamų daiktų. Tikrai pasitaiko atvejų, kai robotai vejapjovės būna pavogiami. Tačiau jų panaudojimą kitame sklype apriboja PIN kodo apsauga, kurią, skirtingai nuo kitų prietaisų, nuimti be specialios įrangos yra beveik neįmanoma. Jei norite miegoti visiškai ramiai dėl roboto apsaugos, rekomenduojama iš anksto pasidomėti jo draudimo sąlygomis, tuo labiau, kad dažnai jis patenka po jūsų jau turimu turto draudimu.
  6. Robotų vejapjovių negalima naudoti ant ką tik pasodintos vejos. Atvirkščiai. Robotus žoliapjoves kaip tik rekomenduojama leisti ant neseniai pasodintos vejos, nes jis veją sutvirtina ir tolygiai nupjauna. Vienintelė išimtis – vejos pjovimas, lyjant lietui. Daugelis išmaniųjų vejapjovių turi lietaus daviklius, kurie robotui neleidžia tęsti darbo, prasidėjus lietui, tokiu būdu neleidžiant jam pažeisti dar neįsišaknijusios žolės sluoksnio.
  7. Vejapjovės robotai skirti tik paprasto išplanavimo ir mažo ploto sklypams. Tai vienas populiariausių mitų, kuriuos šiandien norime paneigti. Robotai žoliapjovės puikiai susitvarko su įvairaus dydžio, lygumo ir sudėtingumo sklypais. Šiandien išmanieji robotai vejapjovės gali įveikti iki 55% įkalnę / nuokalnę, o atskiri modeliai sugeba savarankiškai tvarkytis net 3 Ha plote. Tinkamai suprogramuoti robotai apeina įvairaus sudėtingumo kliūtis, vaismedžius, gėlynus ir pan.

Šį sezoną robotų vejapjovių modelių pasirinkimas išties didelis, atsirado daug naujovių. Priimti galutinį sprendimą vien iš specifikacijų aprašymų, video ar nuotraukų yra didelis iššūkis bet kuriam pirkėjui. Dėl šios priežasties profesionalūs Lazyhouse.lt konsultantai paruošė išsamų gidą „Kaip išsirinkti robotą vejapjovę?“ Rekomenduojame susipažinti su pagrindiniais robotų vejapjovių pasirinkimo kriterijais, o jei lieka neatsakytų klausimų, kviečiame pasitarti su savo srities ekspertais. Lazyhouse.lt konsultantai patys naudoja išmaniuosius robotus, todėl vieno ar kito modelio pasirinkimą argumentuoja remdamiesi ne vien specifikacijomis, bet ir asmenine patirtimi.

Daugiau informacijos – Lazyhouse.lt.

Užsakymo Nr. KMC180018

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: