Organizatorių archyvo nuotr.

Likus vos kelioms savaitėms iki „FIRST Global“ pasaulinių robotikos varžybų Vašingtone, lietuvių komanda intensyviai joms ruošiasi: konstruoja ir testuoja specialų robotą, susitinka su kaimyninėmis komandomis treniruotis bei dalintis patirtimi.

Karolis Milius (17), Lukas Strazdas (17) ir Šarūnas Mickus (16) džiaugiasi, kad gali atstovauti savo šalį tarp 160 kitų valstybių bei dalinasi įspūdžiais prieš varžybas.

– Kas jus paskatino domėtis robotika, inžinerija?

Šarūnas: Mane paskatino noras padaryti pasaulį ir kasdienį žmonių gyvenimą paprastesnį į pagalbą pasitelkiant mokslą ir aukštąsias technologijas.

Karolis: Domėtis robotika bei inžinerija mane paskatino noras sukurti ką nors naujo pačiam, savo rankomis. Robotika pradėjau domėtis prieš penkerius metus, man labai patiko konstruoti robotus, kurti išradimus, kurie mums padėtų kiekvieną dieną.

Ar svajojate ir ateityje dirbti inžinerijos srityje? Kodėl?

Lukas: Taip, nes manau, jog ši sritis ateityje bus labai paklausi ir jai reikės daugiau specialistų.

Karolis: Jau daugiau kaip pusantrų metų turiu galimybę mokyti jaunesnius vaikus robotikos bei STEAM ir tai man labai patinka. Ar pasirinksiu technologijų, ar pedagogikos sritį, ji visvien bus orientuota į inžineriją.

– Kaip sužinojote apie „FIRST Global“ robotų varžybas? Kodėl nusprendėte dalyvauti jose?

Lukas: Apie šias varžybas sužinojome iš „Robotikos mokyklos“ įkūrėjo Pauliaus Briedžio. Mums tai – svajonės išsipildymas, nes kasdien vis kažką kuriame, o čia galėsime ne tik kurti, bet ir atstovauti Lietuvą. Varžybos – taip pat puiki galimybė susipažinti su robotika besidominčiais žmonėmis iš viso pasaulio bei pasisemti vertingos patirties.

Karolis: Manau, kad šios varžybos suteiks galimybę reprezentuoti Lietuvą kaip sparčiai tobulėjančią technologinę valstybę. O mums šios varžybos duos daugybę patirties dirbant komandinį darbą: ne tik savo, bet ir tarptautinėse komandose, kurios siekia bendro tikslo – parodyti, kad technologijos gali padėti įveikti globalines problemas.

– Kaip manote, kokių naujų patirčių įgysite statydami robotą varžyboms?

Karolis: Tobulinsime savo darbo komandoje įgūdžius, dirbsime su medžiagomis ir konstrukcijomis, kuriomis nesame susidūrę anksčiau. Roboto konstravimas prisidės prie naujų žinių įgijimo matematikos bei fizikos srityse.

– Ar susidūrėte su kokiais nors iššūkiais statant robotą? Kaip tai išsprendėte?

Šarūnas: Didžiausi iššūkiai buvo statant roboto korpusą, nes reikėjo rasti tam tikrus geriausius mechaninius sprendimus, kurie galėtų pakelti mūsų sunkų robotą. Šias problemas pavyko išspręsti imituojant skirtingus scenarijus ir ieškant spragų.

– Savaitgalį buvote išvykę treniruotis su suomių bei estų komandomis. Kaip sekėsi? Kokiais įspūdžiais pasidalintumėte?

Karolis: Treniruotė labai pravertė, pamatėme savo roboto trūkumus bei spragas. Taip pat susipažinome su daugybe jaunų žmonių iš skirtingų valstybių, buvo labai įdomu dalintis savo patirtimi su kitais. Nors mūsų robotas turėjo techninių problemų, treniruotėje pasirodė visai neblogai, tačiau vėl kibsime į darbus ir tobulinsime savo robotą iki paskutinės minutės.

Šarūnas: Sekėsi labai gerai, nes atradome kai kurių roboto problemų, kurių be treniruočių su kitomis komandomis net nebūtume pastebėję. Šios treniruotės padėjo pajausti varžybų dvasią ir susipažinti su kitų šalių atstovais.

– Ko tikitės iš „FIRST Global“ robotų varžybų?

Lukas: Tikiuosi įgauti daug naudingos patirties bei susipažinti su įdomiais žmonėmis iš viso pasaulio.

Karolis: Tikiuosi, kad šios varžybos leis susirasti bendraminčių visame pasaulyje, su kuriais galėsime dalintis savo patirtimi robotikos bei inžinerijos srityse.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: