Nors pavasaris į Lietuvą žengia nedrąsiais žingsniais – Kauno menininkų namuose visada jauku ir šventiška. Pristatome šios savaitės Kauno menininkų namų organizuojamus ir čia vyksiančius renginius.

Balandžio 14 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks vakaras-koncertas „Puokštė mokytojai“, skirtas Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos fortepijono mokytojos Rymantės Šerkšnytės jubiliejui.

Rymantė Šerkšnytė – pianistė, fortepijono specialybės mokytoja Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje.

Esu šios mokyklos pirmosios laidos (1954 m.) absolventė. Mokiausi šviesios atminties mokytojos, prieškariu žymios pianistės Marijos Alšlebėnaitės klasėje.

Studijavau pas prof. Stasį Vainiūną Vilniaus valstybinėje konservatorijoje. Baigusi šešerius metus dirbau Vilniaus kultūros technikume bei Valstybinėje konservatorijoje.

1965 m. grįžau į gimtąjį Kauną, į savo senąją mokyklą. Išgyvenau su ja ilgus metus – ir nuopuolio, ir pakilimo. Čia niekada netrūkdavo jaunų talentingų žmonių ir pasiaukojančių pedagogų.

Mano klasėje mokėsi daugybė jaunų žmonių, kai kurie baigę pasirinko muziko profesiją, kai kurie pasuko kitais keliais. Džiaugiuosi, kad daugumą jų pavyko „prijaukinti“ prie muzikos, gerumo, kilnumo ir grožio. Kad ir kur jie gyventų, kad ir kokį darbą dirbtų, tikiuosi, kad jie visada liks Muzikos žmonėmis.

Koncerte dalyvaus R. Šerkšnytės mokiniai ir absolventai, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai: Motiejus Bazaras, Šviesė Čepliauskaitė, Kotryna Gedminaitė, Jonas Janulevičius, Mangirdas Janušaitis, Daiva Stulgytė, Raminta Šerkšnytė, Rokas Zubovas.
Jubiliejinio vakaro metu skambės M. K. Čiurlionio, S. Vainiūno, R. Šerkšnytės, F. Chopino, F. Liszto, C. Debussy, M. Ravelio, A. Schönbergo kūriniai. Vakarą ves Raminta Šerkšnytė ir Rokas Zubovas. Įėjimas nemokamas.

Kauno menininkų namai kviečia į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį paklausyti varpų muzikos koncertų. Balandžio 16 ir 17 d. (šeštadienį ir sekmadienį) nuo 16 val. skambės arijos ir chorai iš operų. Karilionu skambins. Giedrius Kuprevičius. Renginys nemokamas.

Balandžio 19 d. (antradienį) 19 val. Kauno menininkų namuose koncertuos grupė „Thundertale“. Perkūno sakmė – taip skamba į lietuvių kalbą išverstas grupės pavadinimas, atspindintis dainų tematiką ir grupės narių idealus.

„Thundertale“ kuria puikią roko muziką. Grupės narių nuomone, ji geriausiai perteikia istorinį mūsų tautos palikimą. Koncertų salėse grupė klausytojams pristato karingą patriotinio roko programą, o kamerinėje aplinkoje dažniausiai skamba „Thundertale“ atliekamos romantinės dvasios ir meilės Tėvynei kupinos akustinės dainos. Grupės nariai tikisi savo klausytojus paskatinti didžiuotis Lietuva bei domėtis savo šaknimis, todėl kolektyvo kūryba papildo aranžuotos senosios lietuvių liaudies karo dainos.

„Thundertale“ koncertuoja nuo 2004 m. Tai – vienas produktyviausių kolektyvų šalyje. Grupė išleido 3 studijinius albumus ir 2 DVD diskus, sukūrė 4 vaizdo klipus, dalyvauja įvairiuose TV projektuose bei laidose. 2010 m. grupė tapo TV3 rengto konkurso „Muzikos čempionų taurė“ nugalėtojais, o LNK konkurse „Lietuvos daina“ sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo. „Thundertale“ komandos nariai įsitikinę, kad būtent koncertinė veikla yra grupės gyvavimo pagrindas. Vien 2010 m. „Thundertale“ surengė daugiau nei 130 koncertų.

Kviečiame pasiklausyti grupės „Thundertale“ pasakojamų Perkūno sakmių Kauno menininkų namuose.

Bilietus (25 Lt, su nuolaida studentams ir senjorams – 20 Lt) galima įsigyti Kauno menininkų namų „Mūzų svetainėje“ (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), o taip pat visose TIKETA kasose. Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt.

Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: