Penktadienį, Seime vyko Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Algirdo Syso spaudos konferencija „Ar pasiklausymo „blakės“ pagerina „nacionalinį susitarimą“?“. Spaudos konferencijoje dalyvavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas ir Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas.

Seimo narį kalbėti paskatino incidentas Kauno Žaliakalnio policijos komisariate, kai vienos iš pareigūnių, kuri yra profesinės sąjungos pirmininkė, kabinete buvo rasta pasiklausymo„blakė“. Manoma, kad tai metodas, kuriuo bandoma įbauginti profesines sąjungas, kad šios „nešokinėtų“ prieš valdžią. Premjeras nuolat kalba apie „Nacionalinį susitarimą“, kuriame teigiama, kad geriausių sprendimų turime ieškoti derėdamiesi, tačiau pasiklausymo „blakės“ įrengimas gali reikšti, kad profesinių sąjungų derėjimasis niekam nereikalingas – ketinama užgniaužti jų nuomonę. Tokią prielaidą Seimo narys A. Sysas daro todėl, kad radinys buvo paslėptas kabinete, į kurį nusikaltėliams papulti būtų itin sudėtinga.

„Ar po tokių veiksmų galima pasitikėti valdžia, policija? Kaip turėtų jaustis patys darbuotojai, kai tokiu drastišku būdu parodoma – „mes viską žinome, matome, girdime“. Šiuose veiksmuose įžvelgiu ne vieną pažeidimą. Pareigūnė yra aktyvi, nebijanti pasakyti, ką galvoja, ginanti darbuotojų teises. Lietuvos įstatymai reglamentuoja profesinių sąjungų laisvą veiklą – joms trukdyti negalima. Šiurkščiai pažeisti ne tik Lietuvos įstatymai, bet ir dvi Tarptautinės darbo organizavimo konvencijos, kurias ratifikavusi Lietuva. Pažeistos ir Žmogaus teisių konvencijos nuostatos“, – sako parlamentaras A. Sysas.

Seimo narys ketvirtadienį kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį, kad šis asmeniškai kontroliuotų šio incidento tyrimą.

„Ponas Palaitis yra ministras – liberalas – o tokie tramdymo būdai pažeidžia bet kokias liberalizmo idėjas. Tikiuosi, kad ministras įsiklausys į pačios nukentėjusiosios bei profesinės sąjungos prašymus, ir tyrimas bus atliktas ne Kauno policijos komisariate, bet platesniu mastu. Paprašiau, kad tyrimo išvados būtų paskelbtos viešai“, – teigė A. Sysas.

Pasak Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko, tikimasi, kad bus ištirta, kas sumontavo pasiklausymo įrangą Kauno pareigūnės kabinete. V. Bako nuomone, prieš tokius reiškinius galima kovoti tik intensyviu viešumu

Kriminogeniniu požiūriu Kaunas yra padidinto intensyvumo regionas. Sunkmečiu pareigūnai privalo būti vieningi kaip niekada. Žaliakalnio policijos komisariate mikroklimatas apibūdinamas neigiamai, todėl darbuotojų susiskaldymas sunkmečiu dar labiau apsunkina darbą Kaune ir neatneša naudos.

„Dvi versijos, jog tai galėjo būti operatyvinis tyrimas dėl pačios regiono lyderės, arba jog pasiklausymo „blakę“ įmontavo STT agentai – jau atmestos. Versijų ratas siaurėja ir mums nekyla abejonių, įvykis susijęs su pareigūnės veikla profesinėje sąjungoje“, – aiškina V. Bakas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: