(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiais metais Savivaldybė suformuota darbo grupė, kuri kartu su projekto „Darom“ organizatoriais spręs visus klausimus dėl darbų organizavimo. Tiek projekto organizatoriai, tiek savivaldybės atstovai tikisi, kad po akcijos nebus tokio chaoso mieste, kaip praėjusiais metais.

„Norėtųsi, kad šiemet viskas vyktų sklandžiai. Nesinorėtų, kad mieste atsirastų daugiau nelegalių sąvartynų, kaip atsitiko pernai. Reikia suderinti visas tikslias vietas, kur vyks talkos, kas tose vietose darbuosis. Viskas turi būti įforminta, kad netektų po to ieškoti papildomų lėšų, kurių ir taip trūksta, šiukšlių išvežimui“, – kalbėjo miesto meras Andrius Kupčinskas.

Miesto meras tikisi, kad šiais metais daugiau įmonių įsitrauks į talkas ir kad jos ne tik švarins pasirinktą teritoriją, bet vėliau ir išveš visas surinktas šiukšles.

UAB „Kauno švara“ generalinis direktorius Dalius Tumynas pateikė  skaičius, kiek praėjusiais metais buvo surinkta šiukšlių, kiek tai kainavo.

Talkos metu surinktos šiukšlės buvo išvežtos iš 114 vietų. Iš  kai kurių vietų šiukšlės buvo vežamos net kelis kartus, šiukšles iš susidariusių sąvartynų rinko balandžio, gegužės ir net birželio mėnesiais.  Iš viso buvo išvežta 4516,5 kubinių metrų šiukšlių, t.y. beveik 1000 tonų. Šių šiukšlių surinkimas ir išvežimas Savivaldybei kainavo 265,295 tūkst. litų.  „Kauno švara“ apmokėjo šių šiukšlių nuvežimą į Lapių sąvartyną. Praėjusiais metais sąvartyno mokestis už 1 toną šiukšlių buvo 28 Lt (+PVM).

Dar liko daug neišspręstų klausimų dėl akcijos organizavimo ir vykdymo, todėl organizatoriai dirba kartu su Savivaldybe, siekdami išvengti praeitais metais padarytų klaidų.

„Darom 2010“ – tai „Darom 2008“ ir „Darom 2009“ tęstinis projektas, kurio pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą. Šiais metais organizatoriai tikisi gamtos tvarkymą suderinti su edukacine programa ir interaktyviaisiais mokymais, susijusiais su pilietiškumu ir ekologija.

Vilija ŽUKAITYTĖ,

Tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: