Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė pinigine bauda už vagystes nuteistos dainininkės Irmos Jurgelevičiūtės apeliacinį skundą. Teismas taip pat atmetė nuteistosios gynėjo skundą.

Po šios nutarties birželį atlikėjai paskelbtas nuosprendis įsiteisėjo – I.Jurgelevičiūtei teks sumokėti 10,5 tūkst. litų baudą.

Apygardos teismas paskelbė, kad žemesnės instancijos teismas, ištyręs bylos įrodymus, tinkamai juos įvertino ir padarė tinkamą išvadą, I.Jurgelevičiūtės kaltė neabejotinai įrodyta įrodyta bylos duomenimis. Tuo tarpu atlikėja teismo prašė ją išteisinti.

Birželio 8 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas dainininkę pripažino kalta dėl vagysčių iš TV3 projekto ,,Šok su manimi” dalyvių ir skyrė baudą.

Kadangi prieš kelis metus išaiškinus nusikaltimus I. Jurgelevičiūtė praleido dvi paras už grotų, bausmė nuo daugiau nei 11 tūkst. sumažinta iki 10 tūkst. 530 litų.

Kaltinamosios advokatas prašė išteisinti jo klientę. I. Jurgelevičiūtė taip pat prašėsi būti išteisinama, ji guodėsi, kad buvo nuteista tą patį vakarą, kai žiniasklaida paviešino jos sulaikymą.

I. Jurgelevičiūtė visą laiką neigė įtarimus, kad ji vogė iš populiaraus šokių konkurso dalyvių.

Teismo nuosprendžiu dainininkė pripažinta kalta dėl 4 iš 15 jai pateiktų kaltinimų ir nuteista už nedidelės vertės Violetos Burneikienės ir Airidos Daukšienės turto vagystę, už Inetos Stasiulytės turto vagystę bei už pasikėsinimą pagrobti policijos pinigines lėšas.

Bendra turto, dėl kurio I. Jurgelevičiūtė pripažinta kalta vertė – 2143 litai.

Kaip skelbė teismas, skirdamas bausmę teismas vadovavosi baudžiamojo įstatymo nuostatom, įpareigojančiom pirmą kartą teisiamam asmeniui skirti bausmę, nesusijusią su laisvės atėmimu. Nustatant baudos dydį, teismas įvertino tai, kad nėra atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių ir skyrė baudas artimas sankcijos vidurkiui. Rašant apkaltinamąją nuosprendžio dalį, teismas nesirėmė vaizdo įrašais ir slapto sekimo protokolais, kitais duomenimis, gautais taikant Baudžiamojo proceso kodekse numatytas procesinės prievartos priemones.

Dėl likusių 11 kaltinimų, kuriais inkriminuotas 3060 litų žalos padarymas, I. Jurgelevičiūtė išteisinta arba kaltinimų neįrodžius, arba nesant nusikaltimo, kai teismas pripažino, kad I.Jurgelevičiūtės veiksmai be pagrindo kvalifikuoti pagal sunkesnį Baudžiamojo kodekso straipsnį kaip kišenvagystė.

Bylos duomenimis, daiktai ir pinigai dingo iš A.Daukšienės, Onos Kolobovaitės, Karinos Jeremyan, Rūtos Ramanauskaitės, Andriaus Butkaus, I.Stasiulytės ir kitų projekto dalyvių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: