© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio projektas pripažintas svarbiu valstybei. Tikimasi, kad toks Vyriausybės sprendimas paspartins dujotiekio statybą ir supaprastins procedūras.

“Norime sustiprinti Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio jungties projektą. Remiantis kita gera nacionalinės svarbos projektų praktika, matome, kad toks pripažinimas paspartina projektą ir užtikrina jo įvykdymą. Kadangi šis projektas lies ne keturias savivaldybes, kaip Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų projekto atveju, o devynias, tokie žodžiai kaip “prioritetine tvarka” padėtų, kad per įmanomai trumpiausią laiką būtų išduodami leidimai, sustiprintų galimybes projektus užbaigti laiku”, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

534 kilometrų ilgio dujotiekį tarp Lenkijos miesto Rembelščyzno iki Jauniūnų Lietuvoje statys “Amber Grid” ir Lenkijos “Gaz-System”. Lietuvoje bus nutiesta 177 kilometrai dujotiekio, darbai kainuos 136 mln. eurų (469,6 mln. litų), projektui tikimasi gauti ir europinės paramos.

Galimybių studijoje nurodoma, kad įgyvendinant projektą, Lietuvoje poveikio aplinkai vertinimas turėtų būti baigtas iki šių metų gruodžio, teritorijų planavimas, projektavimas bei pasirinktas statybos rangovas – iki 2016-ųjų rugsėjo, o statyba truktų nuo 2016 metų gegužės iki 2019-ųjų birželio.

Europos Komisija ir Europos infrastruktūros tinklų priemonės(CEF) energetikos komitetas spalio pabaigoje dujotiekio statybai statybai skyrė 295,4 mln. eurų (1,019 mlrd. litų), o parengiamiesiems darbams – 10,6 mln. eurų (36,599 mln. litų) paramos.

Paramą Lietuvos-Lenkijos dujotiekijui gaus bendrovės “Amber Grid” ir Lenkijos ” Gaz- System” (50-60 proc. tinkamų finansuoti išlaidų).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: