(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui Briuselyje įteiktas “Pažangiausių regionų” (Regions of Excellence) apdovanojimas.

Europos Komisijos organizuojamo Sanglaudos forumo metu Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso apdovanojimą įteikė už šalių ir regionų pasiekimus, kurie jau šiuo metu prisideda prie strategijos “Europa 2020” prioritetų įgyvendinimo ir ES fondų finansuojamais projektais skatina pažangią, tvarią ir socialiai atsakingą plėtrą. Apdovanojimas taip pat pripažįsta šalies indėlį efektyviai, rezultatyviai ir novatoriškai panaudojant ES lėšas.

“ES paramos panaudojimas yra tai, kuo Lietuvoje galime pagrįstai didžiuotis. Europos Komisija įvertino Lietuvą už ES fondų panaudojimo aukščiausią standartą. Lietuva yra vienintelė valstybė, kuri gauna tokį apdovanojimą. Šiuo metu pagal visų ES lėšų įsisavinimą Lietuva tarp visų ES valstybių užima 2-3 vietą, ženkliai lenkdama kaimynes Latviją ar Lenkiją”, – atsiimdamas garbingą apdovanojimą sakė Premjeras A. Kubilius.

Apdovanojimų ceremonijos metu Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad šis apdovanojimas yra efektyvaus ir racionalaus ES sanglaudos politikos įgyvendinimo Lietuvoje įvertinimas.

Iškilmingos ceremonijos metu “Pažangiausių regionų” titulais apdovanoti 3 regionai, kurie per paskutinius 3 metus aktyviai dalyvavo ir pateko į “Regionų žvaigždžių” (“RegioStars”) apdovanojimų finalus. “Pažangiausių regionų” titulais, be Lietuvos, įvertinti Velso (Didžioji Britanija) ir Brandenburgo (Vokietija) regionai.

“RegioStars 2010” apdovanojimams buvo nominuoti 87 projektai. Net keturi Lietuvoje įgyvendinami projektai pateko į Europos Komisijos rengiamą šių apdovanojimų finalą.

Projektas “Lazeriai mikroapdirbimui ir diagnostikai”. Vykdydamos šį projektą, keturios Lietuvos lazerių technologijų ir fotonikos įmonės suvienijo pastangas tam, kad sukurtų aukščiausio lygio itin subtiliam mikroapdirbimui skirtus pramoninius lazerius. Lietuvos lazerių specialistų bendro darbo rezultatai paveikė tarptautinę inovatyvaus verslo plėtrą.

Aljanso “Langas į ateitį” vykdytas kompiuterinio raštingumo projektas. Jo metu kompiuterinio raštingumo pradmenų buvo apmokyti beveik 51 tūkst. Lietuvos suaugusiųjų gyventojų.

ES struktūrinės paramos svetainė www.esparama.lt. Svetainė geriausiai įvertinta komunikacijos kategorijoje kaip tinklalapis, siūlantis vertingą informaciją ir parodantis ES pridėtinę vertę.

Socialinės reabilitacijos projektas, vykdomas salotų restorane “Mano guru”. Prieš kelerius metus Vilniuje duris atvėrusi sveiko maisto oazė išsiskyrė ne tik tuo, jog čia nėra alkoholinių gėrimų ir siūlomas tik sveikas maistas, bet ir savo personalu. “Mano guru” ES projekto įgyvendinimo metu priklausomybę nuo psichoaktyvių medžiagų sėkmingai įveikę jaunuoliai čia atlieka darbinę reabilitaciją – užsienyje itin populiarų, tačiau Lietuvoje pirmą kartą pritaikytą kompleksinės reabilitacijos metodą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: