(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Daugelyje Europos šalių šiuo metu pensinis amžius jau siekia 65 metus, tuo tarpu kitose jį planuojama palaipsniui didinti.

Tokiose šalyse, kaip Olandija, Vokietija, Belgija, Ispanija, Italija (vyrams), Graikija, Portugalija, Jungtinė Karalystė (vyrams), Lenkija (vyrams), Liuksemburgas jau galioja 65-erių metų pensinis amžius. Tuo tarpu Danija, nors ir turinti nustačiusi 65-erių metų pensinio amžiaus ribą, siūlo 2024-2027 metais didinti pensinį amžių iki 67-erių. Panašius siūlymus išsako ir Vokietija – iki 2029 metų ketinanti padidinti pensinį amžių taip pat iki 67-erių metų. Airijoje jis jau šiuo metu siekia 66-erius metus.

Dar šiais metais Europos Komisija, atsižvelgdama į ilgėjančią gyvenimo trukmę, paragino Europos Sąjungos šalis ryžtis visuotinei pensijų reformai ir pensinio amžiaus ilginimui. Europos šalys taip pat pasisako, kad pensinio amžiaus didinimas yra neišvengiamas, siekiant subalansuoti valstybių skolas.

Tarp šalių artimiausiu metu ketinančių didinti pensinį amžių iki 65-erių metų – kaimynė Latvija bei Austrija, Vengrija, Rumunija. Estija jau priėmė sprendimą didinti ir suvienodinti pensinį amžių vyrams ir moterims.

Lietuvoje pensinį amžių siūloma didinti palaipsniui, tik 2026 metais jis turėtų pasiekti 65-erius metus. Pensinis amžius būtų pradedamas palaipsniui didinti nuo 2012 m. kasmet pridedant po 4 mėn. moterims ir 2 mėn. vyrams, 2026 m. pasiekiant po 65 m. abiems lytims. Šiuo metu moterys į pensiją išeina 60-ies, o vyrai – 62,5 metų. Dar 2005 metais ankstesnė Vyriausybė patvirtino, kad pensinį amžių būtina didinti nuo 2012 metų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: